Nauka i technologie

B.I.G. VISION™ FOR ALL firmy Rodenstock

MUNICH, 4 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ — Tak jak różny jest wygląd ludzi, tak różne i indywidualne są ich oczy. Firma Rodenstock dostrzegła ten fakt i opracowała innowacyjną technologię, która umożliwia określenie osobistej biometrii oka na podstawie kilku tysięcy punktów pomiarowych i uwzględnienie tego bezpośrednio w produkcji soczewek okularowych. Biometryczne soczewki progresywne firmy Rodenstock zapewniają najostrzejsze widzenie pod każdym kątem i przy każdym spojrzeniu. Wierna swojej filozofii korporacyjnej B.I.G. VISION® FOR ALL (Biometrycznie Inteligentne Okulary dla Wszystkich), firma Rodenstock postawiła sobie za cel oferowanie biometrycznych soczewek progresywnych dla każdego.

Precyzja biometryczna robi różnicę

Od około 45. roku życia soczewka oka stopniowo traci swoją elastyczność, dlatego nie jest już w stanie szybko zmieniać widzenia z bliska i z daleka. Soczewki progresywne to soczewki okularowe, które wspomagają soczewkę w tym procesie, a tym samym umożliwiają ciągłe widzenie na wszystkich odległościach.

Warunkiem koniecznym do uzyskania ostrych wrażeń wzrokowych przy każdym spojrzeniu i pod każdym kątem jest precyzyjne dopasowanie soczewek progresywnych do każdego oka.

Do tej pory większość soczewek okularowych była produkowana na podstawie tradycyjnego badania wzroku, w którym określa się tylko cztery standardowe wartości refrakcji do obliczenia soczewki okularowej. Jeśli soczewki okularowe są produkowane tylko na podstawie tych czterech wartości, do danych biometrycznych pojedynczego oka stosuje się standardowe wartości ze zredukowanego modelu oka, które pasują tylko do 2% oczu. Nie bierze się pod uwagę tego, że każde oko jest inne – na przykład pod względem kształtu soczewki i rogówki, co wpływa na to, jak precyzyjnie soczewka jest dostosowana do indywidualnych potrzeb oka.

Najlepszy wybór: biometryczne soczewki progresywne oparte na technologii DNEye®.

Dzięki biometrycznym soczewkom progresywnym opartym na technologii DNEye® firma Rodenstock tworzy nowy paradygmat w kalkulacji soczewek progresywnych poprzez precyzyjne określenie unikalnego kształtu i rozmiaru każdego oka i uwzględnienie tego w procesie produkcji.

Produkcja soczewek okularowych oparta na dokładnym pomiarze oka za pomocą skanera DNEye® daje w efekcie soczewki, które zapewniają użytkownikowi najostrzejsze widzenie i dla których firma Rodenstock określa biometrię całego oka. Obejmuje to długość oka i kilka tysięcy punktów danych – jest to rozwiązanie unikatowe w branży. Przy pomocy tych zbiorów danych tworzony jest dokładny, wszechstronny model każdego oka. Wszystkie istotne dane biometryczne są przekazywane i uwzględniane bezpośrednio w procesie produkcji soczewek. Na tej podstawie oblicza się następnie soczewkę, która będzie jak najlepiej dopasowana do każdej osoby. W ten sposób firma Rodenstock może określić centrum ostrego widzenia dla każdego oka z osobna. A użytkownicy okularów mają możliwość najostrzejszego widzenia pod każdym kątem i w każdym miejscu, niezależnie od tego, w jakim kierunku patrzą.

Wysoki stopień biometrycznej precyzji tych soczewek, opartej na dokładnym modelu oka użytkownika, zainspirował firmę Rodenstock do stworzenia nowej nazwy. Rodenstock nazywa teraz te soczewki: B.I.G. EXACT™.

Nowa, dodatkowa alternatywa: biometryczne soczewki progresywne oparte na sztucznej inteligencji

Na początku badań biometrycznych firma Rodenstock stanęła przed wyzwaniem – starym standardem stosowanym w produkcji soczewek progresywnych. Stary standard to taki, w którym większość producentów okularów wykorzystuje cztery standardowe wartości refrakcji użytkownika okularów z tradycyjnego badania wzroku jako jedyne dane wejściowe do produkcji soczewek okularowych.

Był to punkt wyjścia dla pomysłu pełnego wykorzystania potencjału czterech standardowych wartości refrakcji i poszukiwania nowego sposobu na zapewnienie ostrzejszego widzenia osobom noszącym soczewki progresywne, nawet jeśli nie są dostępne indywidualne zestawy danych dzięki precyzyjnym pomiarom przy użyciu technologii DNEye®.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i jednej z największych puli danych biometrycznych, która obejmuje 500000 indywidualnych pomiarów biometrycznych oczu innych użytkowników okularów, w firmie Rodenstock stworzono nowy standard obliczania soczewek. Ten nowy standard obliczania soczewek umożliwia stworzenie opartego na sztucznej inteligencji biometrycznego modelu oka, nawet jeśli dostępne są tylko tradycyjne cztery standardowe wartości refrakcji osoby noszącej okulary. Umożliwia to osiągnięcie znacznie wyższego poziomu biometrycznej precyzji dla standardowych soczewek progresywnych, co z kolei pozwala na produkcję soczewek biometrycznych bez konieczności wcześniejszego pomiaru za pomocą skanera DNEye®. Firma Rodenstock nazywa nowe soczewki oparte na sztucznej inteligencji B.I.G. NORM™.

Z B.I.G. EXACT™ i B.I.G. NORM™ do B.I.G. VISION™ FOR ALL

Chociaż precyzja i zalety soczewek B.I.G. EXACT™ – obliczane na podstawie dokładnych pomiarów skanerem DNEye® – są nadal niezrównane, firma Rodenstock może osiągnąć swój cel, jakim jest oferowanie biometrycznych soczewek progresywnych dla każdego, dzięki nowym soczewkom B.I.G. NORM™. W ten sposób firma Rodenstock zapoczątkowała biometryczną rewolucję i stworzyła B.I.G. VISION™ FOR ALL nawet przy standardowych wartościach refrakcji.

O Rodenstocku:

Grupa Rodenstock jest wiodącym światowym producentem wysokiej jakości soczewek okularowych. Kierując się filozofią „B.I.G. VISION™ FOR ALL – Biometric Intelligent Glasses”, producent soczewek opowiada się za zmianą paradygmatu w dziedzinie indywidualnych soczewek progresywnych. Firma została założona w 1877 r., a jej siedziba mieści się w Monachium, w Niemczech. Zatrudnia około 4900 osób na całym świecie i jest reprezentowana przez biura sprzedaży i partnerów dystrybucyjnych w ponad 85 krajach. Firma Rodenstock posiada zakłady produkcyjne w 14 lokalizacjach w 13 krajach.

Więcej informacji na stronie: bigprecision | Rodenstock

Odwiedź również

facebook.com/Rodenstock/

www.youtube.com/RodenstockGroup

www.instagram.com/rodenstock_official/

www.linkedin.com/company/rodenstock 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1778770/Rodenstock_Logo.jpg

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1778771/Rodenstock_BIG.jpg

Źródło: Rodenstock GmbH

Rodenstock GmbH

Sandra Wenz-Kaytan

e-mail: sandra.wenz-kaytan@rodenstock.com

tel. +49 89/7202-684

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM