Biznes i finanse

Firma Bartek Ingredients ogłasza budowę największego na świecie zakładu produkującego kwas jabłkowy i fumarowy

STONEY CREEK, Ontario–(BUSINESS WIRE)– firma Bartek Ingredients rozpoczęła budowę najnowocześniejszego, zintegrowanego pionowo zakładu, który ma być największym na świecie producentem kwasu jabłkowego i kwasu fumarowego przeznaczonego do zastosowania w żywności. Warta 160 mln dolarów amerykańskich inwestycja ma dwukrotnie zwiększyć moc produkcyjną Bartek Ingredients, umacniając pozycję firmy jako globalnego lidera w branży produkcji kwasu jabłkowego i fumarowego.

Firma ma w planach dalszą ekspansję na rynku, a nowy potencjał uzyskany dzięki inwestycji przyczyni się do wieloletniego rozwoju branży kwasu jabłkowego i fumarowego. Nowy zakład będzie mógł również zostać rozbudowany w celu rozpoczęcia produkcji nowych wyrobów, takich jak sól buforowana czy wzmocniona, czy też zwiększenia produkcji kwasu jabłkowego i fumarowego.

Zaprojektowanie i wykonanie obiektu powierzono WSP Global, znanej na całym świecie firma udzielającej doradztwa inżynieryjnego.

Bartek Ingredients

Założona w 1969 r. spółka Bartek Ingredients jest czołowym producentem kwasu jabłkowego i fumarowego oraz bezwodnika maleinowego. Siedziba firmy mieści się w Stoney Creek w kanadyjskiej prowincji Ontario, a jej dwa zakłady produkcyjne w południowym Ontario zatrudniają 150 osób. Fabryki Bartek Ingredients posiadają certyfikat ISO 9001:2015 oraz certyfikat BRC Global Standard for Food Safety. Produkty firmy trafiają do ponad 40 państw na całym świecie. Więcej informacji na temat Bartek Ingredients można znaleźć na stronie https://bartek.ca/.

TorQuest Partners

Mieszcząca się w Kanadzie firma TorQuest Partners powstała w 2002 r. i zajmuje się zarządzaniem funduszami private equity. Firma zarządza kapitałem private equity o łącznej wartości ponad 2 mld dolarów kanadyjskich, inwestując w średniej wielkości spółki i blisko współpracując z kierownictwem klientów w celu budowania wartości ich przedsiębiorstw. Więcej informacji na temat TorQuest Partners można znaleźć na stronie https://torquest.com/.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220404005874/en/ 

Źródło: Bartek Ingredients Inc.

KONTAKT:
Erin Robbins
MarketPlace
e-mail: erin.robbins@market-pl.com 
tel: +1-314-366-3562

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM