Polityka i społeczeństwo

MS: Minister Zbigniew Ziobro oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej (komunikat)

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister Zbigniew Ziobro oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

W 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96. członków delegacji państwowej na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, udającej się na uroczystości obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro oddał hołd ofiarom tragedii.

Minister Zbigniew Ziobro złożył dziś (10 kwietnia br.) wieńce pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku i Pomnikiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

– Zginęli w drodze do Katynia, gdzie chcieli oddać hołd pomordowanym przez sowietów Polakom. Prezydent RP Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, oraz 94 członków delegacji rządowej. To już 12 lat… Ta tragedia rozdarła nasze serca – napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego polską delegację na uroczystości w Katyniu, zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także między innymi najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych RP, parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele instytucji państwowych, organizacji społecznych i kombatanckich.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ aop/


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM