Polityka i społeczeństwo

MSZ: minister Zbigniew Rau udaje się do Holandii na Konferencję Utrechcką (komunikat)

MSZ informuje:

20 kwietnia w Wassenaar szefowie dyplomacji Polski Zbigniew Rau i Królestwa Niderlandów Wopke Hoeksta zainaugurują XXXI sesję Konferencji Utrechckiej – corocznego forum konsultacji polsko-holenderskich na poziomie eksperckim. W ramach tegorocznej edycji uczestniczyć będą przedstawiciele Ministerstw Spraw Zagranicznych, Finansów, Rozwoju i Technologii, Obrony Narodowej, Klimatu i Środowiska oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na marginesie Konferencji przeprowadzone zostaną rozmowy bilateralne ministrów, w ramach których poruszone zostaną tematy związane z obecną sytuacją na Ukrainie, pomocą humanitarną dla społeczeństwa ukraińskiego oraz problematyka sankcji na Rosję, a także najważniejsze aspekty relacji dwustronnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

ero/ par/


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM