Nauka i technologie

Arbitraż w IT – startuje nowy projekt

Arbitraż bywa postrzegany jako skomplikowana forma rozstrzygania sporów, dostępna dla wąskiego grona „wtajemniczonych”. Wciąż decyduje się na niego stosunkowo niewiele podmiotów – a szkoda, bo zalet arbitrażu jest wiele. Dlatego największy polski Sąd Arbitrażowy i kancelaria będąca liderem w zakresie prawa nowych technologii łączą siły, stawiając sobie za cel upowszechnienie arbitrażu w środowisku IT.

Czy dobra umowa IT może przeciwdziałać sporom? Czy spór może być traktowany jak projekt? Czy arbitraż może być zwinny? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas spotkań, z których pierwsze odbędzie się już 26 kwietnia w siedzibie KIG. Darmowe zapisy poniżej, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: https://maruta.pl/event/arbitraz-w-it/

„Poprzez spotkania chcielibyśmy zwiększyć świadomość przedsiębiorców i prawników działających z obszaru IT w zakresie arbitrażu, wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że jest to narzędzie wspierające relacje biznesowe świetnie pasujące do projektowego systemu pracy stosowanego w biznesie nowoczesnych technologii” – powiedział mec. Marek Furtek, przewodniczący Rady Arbitrażowej w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

W spotkaniach wezmą udział tacy eksperci jak m.in.: Marcin Maruta, Marek Furtek, Agnieszka Durlik , Wojciech Jarosiński, Piotr Jakubowski, Rafał Morek czy Sebastian Jaworski. Dodatkowo po każdym spotkaniu na dedykowanej platformie zostaną opublikowane materiały merytoryczne, w tym: lista kontrolna zdrowego kontraktu IT, symulacja kosztu i czasu prowadzenia sporu arbitrażowego czy zestawienie dopuszczalnych czynności w sądzie arbitrażowym w stosunku do sądu powszechnego.

„Jako Kancelaria znamy się na nowych technologiach i umiemy rozwiązywać problemy naszych klientów z branży IT. Uważamy, że arbitraż to właściwe narzędzie do rozwiązywania sporów technologicznych. Teraz łączymy siły z Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej, organizując cykl spotkań, podczas których podzielimy się naszym know-how” – powiedział mec. Wojciech Jarosiński, partner w Kancelarii Maruta Wachta.

Źródło informacji: Kancelaria Maruta Wachta

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM