Nauka i technologie

Ełk: Trwa nabór zgłoszeń do „Twój Startup – Twoja Przyszłość”

Pomysły na aplikacje mobilne będą oceniane pod względem innowacyjności, kreatywności i użyteczności. Tematyka może być dowolna.

Uczestnicy mogą zgłosić swój udział w jednej z dwóch kategorii. Beginners przewidziana jest dla pełnoletnich uczniów ełckich szkół ponadpodstawowych. Natomiast kategoria Adwanced dedykowana jest każdej pełnoletniej osobie fizycznej, której życie społeczno-gospodarcze toczy się w Ełku.

W konkursie przewidziano nagrody finansowe od 2 tys. zł do 5 tys. zł, nagrody specjalne (za aplikacje wpisujące się w trend smart city) oraz nagrody rzeczowe. Wyłonienie zwycięzców nastąpi w trakcie Hackathonu 28 maja.

Inteligentne miasto (smart city) – miasto, które wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej, a także do podniesienia jakości życia mieszkańców. Pomysły powinny proponować rozwiązanie problemów lub ulepszenie sfery np. administrowania miastem, życia kulturalnego i sportowego, promocji miasta, turystyki, życia mieszkańców, lokalnej gospodarki itp.)

Więcej na: https://technopark.elk.pl/2022/04/15/rusza-konkurs-twoj-startup-twoja-przyszlosc-2022/


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM