Biznes i finanse

Ile wart jest dobry design

Połączenie tych wariacji zaowocowało stworzeniem ponad 200 m2 przestrzeni stoiska polskiej marki na targach KBIS 2022 w USA, która przyciągnęła tłumy zwiedzających.

Polskie firmy coraz częściej wykorzystują potencjał oraz możliwości biznesowe dalekiego dla nas rynku targowego w USA – pomimo ogromnego wyzwania logistycznego, finansowego i organizacyjnego związanego z całym wydarzeniem.

Jedną z nich jest marka Marmite, która już po raz piąty zaprezentowała się na tych targach, przygotowując po raz pierwszy ekspozycję dwóch marek – biznesowej Marmite oraz konsumenckiej marki premium Acquabella. Za projekt i realizację stoiska odpowiada biuro projektowe Smart Design Expo.

Ewolucja drogą do świadomej rewolucji

Idea stoiska Marmite nawiązuje do technologii Mineral Composite – materiału, z którego powstają produkty marki – jest to połączenie dolomitu i elastycznej żywicy.

Smart Design Expo stworzyło metaforę potężnej skały, zamieniając złoża dolomitowe na wysokie bryły stoiska i pokazując potęgę natury, z jakiej wywodzi się materiał, z którego powstają wanny, brodziki i umywalki.

„Tegoroczne stoisko KBIS idealnie wpasowuje się w naszą stylistykę, wyraziste linie, ale jednocześnie subtelne kształty całej aranżacji podkreślają design i piękno naszych produktów. Taka zabudowa inspiruje odwiedzających nas na targach gości, tworząc neutralne i eleganckie wnętrze” – mówi Marcin Sędziak, marketing director w Marmite.

Podczas tworzenia projektu i konceptu stoiska uwaga została skupiona właśnie na dolomicie, aby pokazać jak skała, która powstała miliony lat temu, zmienia się i ewoluuje na naszych oczach, tworząc w efekcie funkcjonalny produkt, którego człowiek używa na co dzień.

Piękno i funkcjonalność u podstaw założeń projektowych

Stoisko musiało spełniać ważny warunek – jednocześnie spajać i rozróżniać dwie marki. Scalenie obu marek odbyło się przy pomocy kształtów, brył i architektury, zaś rozróżnienie ich dzięki użyciu dopasowanych do kolorów brandu Marmite i Acquabella.

Stoisko zostało osadzone w najnowszych trendach – geometrycznych formach. Śledzenie i podążanie za tym, co jest aktualnie modne, a nawet przewidywanie trendów, jest zadaniem każdej marki prezentującej produkty i nowości na ważnych dla branży imprezach targowych. Marmite i Acquabella od zawsze oferują najnowszy design produktów.

„Geometria kształtów wprowadza nas w odrealniony, futurystyczny świat. Ten zabieg ma na celu oderwać zwiedzających od rzeczywistości i pozwolić skupić się w pełni na prezentowanym produkcie” – mówi Marzena Michalska, dyrektor artystyczna i architekt w Smart Design Expo.

Tak zaprojektowana architektura stoiska budzi w zwiedzających, wystawcach i organizatorach targów zaufanie, urzeczywistnia to, co widzimy i powoduje, że chcemy sprawdzić, wejść, zobaczyć, dotknąć i porozmawiać. Od samego początku wierzymy, że to co spotka nas w środku – nie zawiedzie.

Źródło informacji: Smart Design Expo

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM