Biznes i finanse

Nowe możliwości. Grupa KENO poszerza działalność oraz otwiera się na rynek zagraniczny

Rozwój spółki

Rok 2021 ponownie, jak w latach ubiegłych zakończył się wzrostem spółki. Zwiększyliśmy naszą powierzchnię magazynową do ponad 22 tys. m2, z której na rynek europejski dostarczyliśmy 833 MW modułów, 808 MW falowników oraz niemal 830 MW konstrukcji montażowych. Pozwoliło nam to wygenerować obrót na poziomie 1,8 mld zł. Ponadto uruchomiliśmy trzy zagraniczne oddziały – na Węgrzech (KENO Kft), w Niemczech (KENO GmbH) oraz Norwegii (KENO AS).

Początek 2022 roku również zapowiada się interesująco. Przedłużyliśmy naszą umowę z producentem falowników FoxESS, który zobowiązał się dostarczyć nam 450 MW falowników (w tym nowy produkt w ofercie – System AiO).

Nowe oddziały firmy już otwarte

Nowo otwarte oddziały w Niemczech, Norwegii i na Węgrzech, powstały wskutek dynamicznego rozwoju firmy oraz poszukiwania inwestycji. Dywersyfikacja na rynki zagraniczne stanowi przede wszystkim filar stabilności finansowej dla partnerów biznesowych grupy KENO. Dzięki nowym oddziałom jesteśmy w stanie jeszcze lepiej prognozować popyt na rynku europejskim, zapewniając tym samym naszym partnerom najlepsze możliwe warunki współpracy oraz najwyższą możliwą dostępność towaru.

Grupa KENO to nie tylko fotowoltaika. Do życia powołaliśmy również spółkę KENO Home, której celem jest dostarczenie ekologicznych, drewnianych domów modułowych wykonanych w technologii CLT. Jeden z takich budynków można było zobaczyć osobiście podczas tegorocznych targów ENEX, które odbyły się w lutym tego roku.

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM