Biznes i finanse

Oszczędzanie i inwestowanie tematem trzeciego webinaru Prasowej Akademii Pieniądza

Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV to bezpłatne szkolenia dla dziennikarzy i influencerów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną. Projekt składa się z części online (pięciu wykładów z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, który zostanie przeprowadzony dwukrotnie w Warszawie (do wyboru termin majowy i wrześniowy). Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na https://akademia.pap.pl/.

Jednym z elementów projektu są webinary – ok. 45 minutowe transmisje wideo stanowiące kontynuację i rozwinięcie tematów podjętych w szkoleniach publikowanych na platformie e-learningowej akademia.pap.pl.

W piątek, 29 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się trzecie webinarium. Transmisję będzie można śledzić na stronie https://samorzad.pap.pl/.

Link do rejestracji na webinarium: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_MyMibQQuQcal_9oJonx4QQ.

Webinar poprowadzi dr Leszek Mosiejko z SGH. Podczas spotkania autor wyjaśni m.in. na czym polega oszczędzanie oraz jakie są główne motywy i determinanty poziomu oszczędności gospodarstw domowych. W trakcie webinaru dowiemy się też, dlaczego nasze oszczędności są ważne także dla całej gospodarki oraz jak pandemia Covid-19 wpłynęła na poziom i strukturę oszczędności Polaków.

Ekspert omówi też rodzaje i sposoby inwestowania, a także wielkość i strukturę wybranych inwestycji gospodarstw domowych w Polsce.

Projekt „Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV” realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Szkolenie jest realizowane w okresie od stycznia do końca października 2022 r.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM