Polityka i społeczeństwo

MS: Kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości (komunikat)

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości kolejnej kadencji rozpoczyna pracę

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wręczył 27 kwietnia br. akty powołania członkom Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości II kadencji. Rada wspiera inicjatywy edukacyjne resortu.

Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości, której pomysłodawcą jest wiceminister Marcin Romanowski, pomaga w promowaniu wśród młodzieży budowania świadomości prawnej. Stara się także włączać młodych ludzi do dialogu na temat wymiaru sprawiedliwości oraz kształcenia prawnego w Polsce.

Rada wspiera działania Ministra Sprawiedliwości w sprawach dotyczących młodzieży, podejmując inicjatywy służące promowaniu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Dzięki niej młodzi ludzie zyskują poczucie realnego wpływu na kształtowanie prawa w Polsce.

Wiceminister Marcin Romanowski pogratulował wszystkim nowym członkom Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości. Dotychczasowa aktywność tych młodych ludzi w swoich środowiskach daje rękojmię godnego wypełniania obowiązków wiążących się z pracą w radzie – podkreślił.

– Mam nadzieję, że dzięki waszej aktywności uda się kreować i promować wśród młodzieży współdziałanie dla budowania i rozwoju świadomości prawnej – powiedział Marcin Romanowski. – To poważne wyzwanie ze względu na wysoki poziom zaangażowania i pracy wyznaczony przez członków rady I kadencji.

W skład nowej Rady wchodzą 24 osoby w wieku od 16 do 26 lat. Ich pracę wspierają regionalni przedstawiciele rady, działający na terenie całego kraju.

Młodzieżowa Rady Sprawiedliwości wystartowała w marcu 2021 r. Jej działalność oraz zaangażowanie młodych ludzi w propagowanie wiedzy prawnej wśród rówieśników dały Ministerstwu Sprawiedliwości impuls do kontynuacji przedsięwzięcia.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ psi/ ann/


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM