Biznes i finanse

Webcast pt. „Teleexpress Inwestycyjny – Twoje konto emerytalne – IKE i IKZE”

W piątek, 29 kwietnia odbył się pierwszy odcinek z cyklu eksperckich rozmów na temat oszczędzania i inwestowania. Gościem Teleexpressu Inwestycyjnego była prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Małgorzata Rusewicz, która opowiedziała m.in. w jaki sposób oszczędzać, dlaczego warto to robić i jakie korzyści daje IKE i IKZE.

Zmiany demograficzne w Polsce powodują, że z upływem czasu emerytury w relacji do płac będą maleć. To oznacza, że będziemy musieli liczyć się ze znaczącym obniżeniem standardu życia w momencie przejścia na emeryturę. Jak temu zapobiec i zapewnić sobie komfort finansowy? W jaki sposób oszczędzać, by mieć najlepsze efekty?

Jednym ze sposób na zwiększenie świadczeń emerytalnych jest oszczędzanie długoterminowe. Obecnie w Polsce w IKE i IKZE oszczędza 1,25 mln osób i ma tam zgromadzone 19,5 mld zł. Grono tych osób regularnie rośnie. W jaki sposób dołączyć do programu i jaki produkt wybrać dla siebie?

Jakie warunki trzeba spełnić, by wykorzystać wszystkie udogodnienia oferowane przez IKE i IKZE?

Na te wszystkie pytania podczas Teleexpressu Inwestycyjnego odpowiedziałą Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM