Biznes i finanse

10 lat PeoPay: od wizji do sukcesu Banku Pekao S.A

PeoPay to społeczność 3,4 miliona ludzi, którzy w ciągu ostatniej dekady otworzyli się na nowy sposób bankowania. Aplikacja ta cieszy się dużą popularnością, a klienci Pekao chwalą ją za wysoki poziom usług.

Bankowość mobilna w Polsce ma bogatą historię, sięgającą 1998 roku, kiedy Bank Pekao zapoczątkował swoją działalność w zakresie dostępu do kont internetowych. Od 2010 roku klienci mają możliwość korzystania z usług bankowości mobilnej na telefonach. W 2013 roku Bank Pekao wprowadził aplikację PeoPay, która zaoferowała użytkownikom szeroki zakres funkcji, w tym płatności mobilne, zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, a także przelewy i wypłaty gotówki.

PeoPay wyznaczało trendy od samego początku, wprowadzając pierwsze w Polsce płatności mobilne HCE w 2014 roku. Rok później aplikacja umożliwiła płatności mobilne w urzędach, a w 2017 roku połączono ją z usługami bankowymi i stworzono jedną wygodną aplikację mobilną.

„Dążymy do tego, aby być jednym z najszybciej rozwijających się, nowoczesnych banków. Podążając i kreując trendy w bankowaniu chcemy pozyskiwać nowych klientów, dla których poza użytecznością kluczowy jest User Experience. Jakość w tych obszarach i możliwość personalizacji w największym stopniu przekładają się na zadowolenie klientów. Robimy to już 10 lat i wciąż mamy wiele pomysłów na dalszy rozwój – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

PeoPay to najbardziej innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie płatności i usług bankowych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, klienci mogą doświadczyć wygodnych i bezpiecznych płatności mobilnych, zakupów internetowych oraz wygodnego zarządzania swoim kontem. Ponadto, nasza aplikacja zdobyła wiele nagród i wysokie oceny od ekspertów, jak i klientów.

Od momentu powstania w 2010 roku, PeoPay zgromadziło w swoich zasobach imponujące liczby. Aktualnie usługa może pochwalić się 2,7 mln aktywnych użytkowników, z których każdego dnia korzysta ponad 382 mln osób, a wykonane przez nich transakcje mają łączną wartość 264 mld złotych. Każdego dnia realizuje się średnio 1,4 mln transakcji, z czego największą popularnością cieszą się płatności telefoniczne, przelewy i zakupy internetowe.

PeoPay to platforma, która łączy w sobie wygodę, użyteczność i bezpieczeństwo w jednym. Użytkownicy mają możliwość dostosowania aplikacji do swoich potrzeb, dzięki czemu PeoPay może zaoferować swoim klientom wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej doświadczenia. Bank Pekao stale inwestuje w rozwój aplikacji, aby upewnić się, że jest ona najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana technologicznie na rynku.

PeoPay to wielokrotnie nagradzana aplikacja bankowa, która zyskała uznanie wśród ekspertów i klientów banku. Firma Moje Bankowanie przyznała jej wyróżnienie w trzech kategoriach: „Najlepsza aplikacja mobilna”, „Najlepsza bankowość internetowa” i „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta” w rankingu „Instytucja Roku 2023”. Ponadto Bank Pekao znalazł się w TOP15 badanych banków w badaniu Deloitte Digital Banking Maturity 2022, podczas gdy PeoPay zajęła drugie miejsce w rankingu aplikacji bankowych w Polsce. Aplikacja ta również jest jedną z najlepiej ocenianych aplikacji finansowych w sklepach z aplikacjami.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM