Polityka i społeczeństwo

Dzień Europy – finał konferencji ws. przyszłości; otwarte instytucje unijne

To wydarzenie wieńczy trwający rok proces gromadzenia przez obywateli UE pomysłów na to, jak Unia powinna stawiać czoła wyzwaniom i korzystać z możliwości. Podczas licznych debat w ramach krajowych i europejskich paneli obywatelskich oraz korzystając z wielojęzycznej platformy cyfrowej wykrystalizowały zalecenia co do tego, w jaki sposób uczynić Europę bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną, zdrowszą, bardziej cyfrową i bardziej odporną. 

W ramach platformy cyfrowej ponad 50 tys. osób podzieliło się swoimi pomysłami, skomentowało pomysły innych uczestników, poparło je, a także zorganizowało i zrelacjonowało wydarzenia odbywające się w całej Europie. Propozycje obywatelskie zostały przedyskutowane podczas krajowych i europejskich paneli. Na sesjach plenarnych Konferencji nad zaleceniami pracowało 108 przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, 54 przedstawicieli Rady, 3 przedstawicieli Komisji Europejskiej, 108 przedstawicieli parlamentów narodowych oraz 108 obywateli UE. Efekt końcowy – to 49 ostatecznych propozycji, które skierowano do przewodniczącej PE Roberty Metsoli, szefowej KE Ursuli von der Leyen oraz prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Dzień Europy to także wiele wydarzeń organizowanych w 27 unijnych państwach i „stolicach” UE – Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu. Od 7 do 15 maja unijne siedziby pozostają otwarte – fizycznie i zdalnie – by obywatele „27” mogli więcej dowiedzieć się jak funkcjonują unijne instytucje, w jaki sposób łączą Europejczyków,  zbierają i realizują pomysły na lepszą przyszłość w Europie dla wszystkich.

Źródło informacji: EuroPAP News


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM