Nauka i technologie

United in Cyber Power – hasło aktualne bardziej niż kiedykolwiek. Ostatnie dni rejestracji na konferencję CYBERSEC FORUM/EXPO w Katowicach

Ostatnie tygodnie, pełne niestabilności i bezprecedensowych aktów agresji, pokazały jak ważna jest jedność i wspólne działanie – również w kontekście cyberprzestrzeni, która po raz kolejny stała się polem bitwy. Cyberbezpieczeństwo urosło tym samym do rangi kluczowego wyzwania, a zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa korzystania z usług cyfrowych stało się zadaniem priorytetowym.

W Katowicach, pod hasłem ”United in Cyber Power”, pragniemy dążyć do tego, aby kluczowe decyzje dotyczące teraźniejszości oraz plany określające naszą przyszłość były podejmowane wspólnie oraz ze wzajemnym wsparciem.

„Zespół CYBERSEC jest gotowy uczestniczyć w tym procesie, ponownie budując platformę dialogu, partnerstwa oraz podejmując konkretne działania. Po raz kolejny nasze wydarzenie będzie miejscem rozmów o wymiarze międzynarodowym między kluczowymi decydentami, nawiązywania współpracy handlowej i partnerstw między polskimi i zagranicznymi firmami. To dziś ważniejsze niż kiedykolwiek” – zaznaczył Jarosław Kożuch, prezes Instytutu Kościuszki.

To już szesnasta edycja konferencji pod szyldem CYBERSEC. Tym razem wiodące wydarzenie dotyczące cyberbezpieczeństwa uzupełnią targi EXPO dedykowane branży cyber. „CYBERSEC urósł do rangi jednej z najbardziej wpływowych konferencji poświęconych polityce publicznej w zakresie cyberbezpieczeństwa, w której uczestniczą decydenci i eksperci z całego świata. Nasze zaangażowanie musi być jednak jeszcze większe, zwłaszcza w obliczu bezprecedensowych problemów z bezpieczeństwem, gdy cyberprzestrzeń jest coraz częściej domeną wrogich działań – podkreślała Izabela Albrycht, przewodnicząca rady programowej Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, nawiązując tym samym do sytuacji w Ukrainie. – Właśnie dlatego tematy związane z wojną za naszą wschodnią granicą zajmują tak istotne miejsce w agendzie, a podczas inauguracji będziemy mogli posłuchać wystąpienia ministra Mykhailo Fedorova” – dodała.

W programie konferencji znajdą się m.in. prezentacje, rozmowy, panele dyskusyjne i warsztaty z udziałem wysokich rangą przedstawicieli instytucji i organizacji międzynarodowych, administracji publicznej i sektora prywatnego. Formaty poświęcone będą najbardziej istotnym problemom cyberbezpieczeństwa, takim jak: kwestia współpracy międzynarodowej w czasie kryzysu, rola cyberprzestrzeni we współczesnych działaniach wojennych, bezpieczeństwo infrastruktury cyfrowej, wykorzystanie technologii przez reżimy autorytarne, i wiele innych. Dyskusje będą się odbywały w ramach 5 ścieżek tematycznych: state, defence, business, future i EU.

Wśród wydarzeń towarzyszących na uwagę zasługują: CYBER INVESTOR DAYS oraz Capture The Flag by HackingDept – format mający na celu sprawdzenie aktualnych zdolności z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zachęcenie do dalszego rozwoju w branży.

Rejestracja na wydarzenie wciąż jest otwarta: https://rejestracja.cybersecforum.eu/pl/rejestracja

Dla studentów i przedstawicieli świata nauki, mediów oraz administracji publicznej udział w konferencji, po wcześniejszej rejestracji, jest bezpłatny.

Organizatorami konferencji są krakowski think tank – Instytut Kościuszki oraz Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland.

Źródło informacji: Instytut Kościuszki

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM