Polityka i społeczeństwo

MSZ: 33. Regionalna Konferencja FAO dla Europy (komunikat)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

W dniach 10 – 13 maja Łódź będzie gospodarzem 33. sesji Regionalnej Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa dla Europy (ERC33), podczas której omawiane będą kwestie zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i transformacji systemów rolno-spożywczych. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele resortów rolnictwa z 50 państw z Europy i Azji Środkowej.

W otwarciu konferencji udział wezmą minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier Henryk Kowalczyk, komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski a także dyrektor generalny FAO Qu Dongyu.

Wydarzenie będzie stanowiło platformę do dialogu w kwestiach transformacji systemów rolno-spożywczych w Europie i Azji Środkowej. Uczestnicy będą także rozmawiać o łańcuchach produkcji żywności i praktycznym podejściu do przekształcania systemów rolno-spożywczych na rzecz zdrowej diety w tych rejonach. W agendzie obrad znalazł się także punkt dotyczący konsekwencji agresji rosyjskiej na Ukrainę dla bezpieczeństwa żywnościowego i rolnictwa.

W trakcie obrad do ministrów rolnictwa i urzędników państwowych z całej Europy i Azji Środkowej dołączą przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, sektora prywatnego, partnerzy rozwojowi oraz obserwatorzy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

ero/


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM