Polityka i społeczeństwo

Częstochowa: Utalentowani lokatorzy zostaną nagrodzeni

Konkursy literackie dla lokatorów i wspólnot mieszkaniowych mają już swoją tradycję. Pierwsza edycja „Rzetelnego Lokatora” miała miejsce w 2016 roku. W 2019 roku ZGM TBS zaproponował udział w literackich zmaganiach także członkom wspólnot i tym samym konkurs „Wspólny Dom – Wspólna sprawa” dołączył do kalendarza wydarzeń organizowanych przez spółkę. Dotychczas w obu konkursach udział wzięło kilkuset mieszkańców. Niestety, ze względu na pandemię COVID-19, organizacja zmagań została zawieszona na dwa lata.

Teraz powraca z rozmachem – na oba konkursy napłynęło ponad sto prac, w tym opowiadania i wiersze. W tym roku zadaniem w obu konkursach było opisanie najpiękniejszego wspomnienia związanego z Częstochową. Uczestnicy musieli zmieścić swoje pomysły w zaledwie stu słowach i zapewnić, że do tekstów, które składają do konkursu, posiadają pełne, niczym nieograniczone prawa autorskie. Mieszkańcy wspominali młodość, wizytę św. Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także zwykłe, codzienne zdarzenia, które utkwiły im w pamięci. Wielu z nich wykazało się nie tylko pomysłowością, ale i prawdziwym talentem literackim. 12 maja oceny prac podjęła się Komisja Konkursowa złożona tak jak zwykle z literatów i przedstawicieli częstochowskich mediów. W sumie wytypowano po 5 uczestników z każdego konkursu, którzy już 26 maja w Miejskim Domu Kultury zostaną oficjalnie docenieni – otrzymają wówczas wartościowe nagrody rzeczowe. Tak jak podczas każdej edycji dla uczestników konkursu zaśpiewa gwiazda – w tym roku będzie to popularny zespół MIG.

Warto przypomnieć, że konkurs „Rzetelny Lokator” przeznaczony jest dla najemców lokali mieszkalnych wchodzących w skład zasobu Gminy Częstochowa oraz zasobu Spółki, którzy regularnie uiszczają należności z tytułu opłat czynszowych. Natomiast „Wspólny dom – Wspólna sprawa” skierowany jest do wspólnot mieszkaniowych.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM