Nauka i technologie

YPO ogłasza, że Dharsono Hartono został laureatem tegorocznej nagrody Global Impact Award

NOWY JORK, 18 maja 2022 r. /PRNewswire/ — YPO, międzynarodowa społeczność obejmująca ponad 30000 osób stojących na czele przedsiębiorstw w 142 krajach, ogłosiła laureata tegorocznej nagrody Global Impact Award. Został nim Dharsono Hartono, dyrektor generalny PT Rimba Makmur Utama (RMU). PT Rimba Makmur Utama zarządza projektem The Katingan Mentaya, w ramach którego podejmowane są działania na rzecz ograniczania skali wycinki drzew oraz realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem w Indonezji.

YPO Global Impact Award jest najwyższym wyróżnieniem, jakie YPO przyznaje swoim członkom jako wyraz uznania za działalność dyrektorów generalnych poza YPO, mającą wpływ na zrównoważony rozwój i zwiększanie potencjału.

„Dharsono i jego działania na terenie Indonezji stanowią inspirację dla całej społeczności YPO – powiedział Xavier Mufraggi, dyrektor generalny YPO. – Nie tylko wywiera on imponujący wpływ na środowisko, ale także wskazuje długofalowe rozwiązania dla lokalnych społeczności i buduje nowe pokolenie liderów i przedsiębiorców”.

Stojąc na czele PT Rimba Makmur Utama, Dharsono wraz ze swoim zespołem pomaga wdrażać zrównoważony model użytkowania ziemi poprzez ograniczanie skali wycinki drzew i degradacji, promowanie ochrony przyrody, wzmacnianie integralności ekologicznej i wspieranie rozwoju gospodarczego w Indonezji. W ramach projektu Katingan Mentaya firma chroni i rekultywuje rozległe, bagienne obszary lasów torfowych.

Projekt Katingan Mentaya ma na celu ochronę 157875 hektarów (390117 akrów) lasów w regionie Central Kalimantan w Indonezji, na południowym krańcu Borneo, z których tradycyjnie pozyskuje się drewno. Projekt wygenerował średnio 8 milionów potrójnie certyfikowanych złotych kredytów rocznie, co odpowiada wycofaniu z ruchu 2 milionów samochodów.

Ponadto Dharsono i realizatorzy projektu nawiązali współpracę z 35 lokalnymi społecznościami wiejskimi, zapewniając im alternatywne źródła dochodu oraz udzielając 1000 pożyczek mikrofinansowych skierowanych do małych przedsiębiorstw.

Dharsono powiedział: „Otrzymanie tegorocznej nagrody Global Impact Award to dla mnie zaszczyt. Mój partner, Rezal Kusumaatmadja, i ja założyliśmy RMU 15 lat temu, roztaczając wizję światowej gospodarki, która stawia Ziemię i ludzi na pierwszym miejscu. Projekt Katingan Mentaya jest dowodem na to, że firma zajmująca się rozwiązaniami inspirowanymi naturą może przeciwdziałać zmianom klimatycznym poprzez podejmowanie realnych działań, które pozytywnie wpływają na ekosystemy klimatu, społeczności i bioróżnorodności. Przed nami jeszcze długa droga, ale ta nagroda jest dla nas silnym bodźcem do realizacji naszej misji”.

Dharsono został wybrany spośród laureatów regionalnych nagrody YPO z całego świata.

Laureatami regionalnymi nagrody Global Impact Award YPO są:

 • Asheesh Advani (region północno-wschodni USA), prezes i dyrektor generalny JA Worldwide,
 • Sehba Ali (region zachodni USA), dyrektor generalny szkół publicznych KIPP Texas Public Schools,
 • Ted Alling (region połodniowo-wschodni USA i Karaiby), założyciel i dyrektor szkoły średniej Chattanooga Preparatory School,
 • Jason Chiu (Azja Północna), założyciel Cherrypicks,
 • Dharsono Hartono, dyrektor generalny PT Rimba Makmur Utama,
 • Mike House (Kanada), prezes i dyrektor generalny fundacji szpitala dziecięcego Stollery Children’s Hospital Foundation,
 • Edward „Beau” Necco (region środkowy USA), dyrektor generalny Necco,
 • Peter Njonjo (Afryka), współzałożyciel i dyrektor generalny Grupy Twiga Foods,
 • Vikas Pota (Europa), założyciel T4 Education,
 • Varun Sheth (Azja Południowa), współzałożyciel i dyrektor generalny Ketto.org,
 • Jair Ribeiro da Silva (Ameryka Łacińska), założyciel i prezes Associação Parceiros da Educação,
 • Davis Smith (region pacyficzny USA), założyciel i prezes Cotopaxi,
 • Manal Zraiq (Bliski Wschód/Afryka Północna), dyrektor szkoły Al Mustaqbal School.

YPO:

YPO to międzynarodowa społeczność obejmująca ponad 30000 dyrektorów generalnych w 142 krajach kierująca się przekonaniem, że świat potrzebuje lepszych przywódców. Wszyscy członkowie organizacji osiągnęli znaczące sukcesy jako przywódcy w młodym wieku. Przewodzą przedsiębiorstwom i organizacjom, które generują łącznie 9 bilionów dolarów rocznego przychodu. Członkowie YPO inspirują i motywują się nawzajem poprzez uczenie się od siebie i wyjątkowe doświadczenia w społeczności pełnej otwartości i zaufania. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: ypo.org.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1065220/YPO_Logo.jpg

Źródło: YPO

Źródło informacji: PR Newswire

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM