Biznes i finanse

Arthur D. Little publikuje swój flagowy raport energetyczny na rok 2022

LONDYN–(BUSINESS WIRE)– Arthur D. Little (ADL) opublikowała swój coroczny flagowy raport energetyczny na rok 2022. W obliczu burzliwych warunków, w jakich znajduje się obecnie branża oraz ciągłego dążenia do osiągnięcia zerowego bilansu netto, raport nosi tytuł „Disruption Is Now”.

Oprócz podkreślenia kluczowych trendów, które kształtują rynek energetyczny, raport zawiera wnikliwe komentarze ekspertów ADL ds. energii, zasobów naturalnych i czystych technologii, oparte zarówno na ich własnych badaniach, jak i współpracy z klientami w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W raporcie wskazano trzy kluczowe trendy, które przyspieszają przejście z paliw węglowodorowych na bardziej ekologiczne alternatywy:

  • Dekarbonizacja jest nadrzędnym trendem mającym fundamentalny wpływ na myślenie strategiczne i przyszłe decyzje inwestycyjne firm we wszystkich sektorach.
  • Digitalizacja operacji to kolejny ważny trend we wszystkich sektorach, odpowiadający na potrzeby rynków, które w coraz większym stopniu kierują się przejrzystością, bezproblemowością i szybkością dostaw.
  • Decentralizacja ma także szczególne znaczenie dla sektora energetycznego i użyteczności publicznej, ponieważ świadczenie usług w coraz większym stopniu opiera się na rozwiązaniach lokalnych – farmach wiatrowych, panelach słonecznych itp.

Ponadto raport pokazuje, że konwergencja jest obecnie jednym z największych czynników napędzających zmiany na rynku. W miarę jak zacierają się granice między różnymi sektorami, nowe technologie pozwalają na łatwiejsze przeskakiwanie między nimi, tworząc nowe źródła przychodów i zagrażając graczom o ugruntowanej pozycji.

Raport zawiera szczegółowy przegląd inwestycji dokonywanych przez tradycyjne firmy w różnych sektorach, takich jak wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej i gazu, wytwarzanie energii, sieci i infrastruktura, usługi i rozwiązania dla klientów, odpady, woda oraz metale i górnictwo.

Michael Kruse, globalny lider ADL praktyki Energy & Utilities komentuje:

„Jest oczywiste, że większość firm z sektora energetycznego i zasobów naturalnych będzie musiała przejść przez okres bezprecedensowych zmian, jeśli mają być dostosowane do obecnych potrzeb w coraz bardziej zdekarbonizowanym, zdecentralizowanym i zdigitalizowanym świecie. Muszą one zacząć myśleć inaczej i w sposób, który często jest sprzeczny z ich tradycyjnymi metodami pracy – w szczególności muszą podjąć nadrzędne zobowiązanie do cyrkularności w swoich działaniach”.

Raport można pobrać na stronie: https://tinyurl.com/2p9cz7jh

Arthur D. Little

Arthur D. Little jest liderem innowacji od 1886 roku. Jesteśmy uznanym liderem w łączeniu strategii, innowacji i transformacji w branżach intensywnie wykorzystujących technologię i wzajemnie przenikających się. Przeprowadzamy naszych klientów przez zmieniające się ekosystemy biznesowe, aby odkryć nowe możliwości rozwoju. Umożliwiamy naszym klientom budowanie zdolności innowacyjnych i przekształcanie ich organizacji.

Nasi konsultanci posiadają bogate praktyczne doświadczenie branżowe połączone z doskonałą znajomością kluczowych trendów i dynamiki. ADL jest obecny w najważniejszych centrach biznesowych na całym świecie. Jesteśmy dumni, że obsługujemy większość firm z listy Fortune 1000, a także inne wiodące firmy i organizacje sektora publicznego.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić stronę www.adlittle.com lub www.adl.com.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220518006218/pl/

Źródło: Arthur D. Little

KONTAKT:

Cate Bonthuys

Catalyst Comms

tel. +44 7746 546773

e-mail: cate@catalystcomms.co.uk

Źródło informacji: Business Wire

 


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM