Nauka i technologie

Mary Kay Inc. współpracuje z europejskimi partnerami w celu wsparcia projektów przywrócenia populacji rodzimych gatunków ostryg

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– Rafy tworzone przez ostrygi są korzystne dla ludzi i środowiska poprzez szereg usług ekosystemowych. Jedna ostryga jest w stanie przefiltrować do 240 litrów wody dziennie, co przyczynia się do poprawy jakości i przejrzystości wody, wspierając niepowtarzalne i wysoce różnorodne skupiska gatunków ryb i bezkręgowców występujących w morzach. Jednocześnie rafy tworzone przez ostrygi są najbardziej zagrożonym siedliskiem morskim na świecie, z szacunkową utratą na poziomie 85 procent w skali całego świata.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja informacji znajduje się na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/20220519005168/en/

Z okazji Światowego Dnia Zagrożonych Gatunków i Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej, spółka Mary Kay Inc., zajmująca pozycję globalnego lidera w dziedzinie działań biznesu na rzecz zrównoważanego rozwoju, ogłosiła współpracę z organizacją The Nature Conservancy (TNC) i europejskimi partnerami w celu wsparcia projektów przywrócenia populacji rodzimych gatunków ostryg w Wielkiej Brytanii i w kontynentalnej części Europy.

TNC pomogła w uruchomieniu sojuszu na rzecz rodzimych gatunków ostryg Native Oyster Restoration Alliance (NORA), stanowiącego europejską sieć skupiającą agencje rządowe, naukowców, organizacje pozarządowe i prywatne przedsiębiorstwa. Zespół podjął współpracę w celu przywrócenia siedlisk europejskiej ostrygi płaskiej, aby jeszcze raz przyczynić się do zwiększenia bioróżnorodności, która jest oparta na tym gatunku i pomóc w poprawie jakości wody.

„Rafy tworzone przez ostrygi są jedną z najlepszych inwestycji, które możemy zrealizować w celu ochrony naturalnych ekosystemów – powiedziała dr Elizabeth McLeod, kierująca działaniami na rzecz ochrony raf w ramach programu Global Reef Program realizowanego przez TNC. – Zdrowe populacje ostryg zapewniają czystszą wodę i pomagają w ochronie obszarów przybrzeżnych i ludzi, którzy tam mieszkają przed wpływem zmian klimatycznych. Dzięki wsparciu takich darczyńców jak Mary Kay, TNC może przywrócić i chronić te ważne ekosystemy przez długi czas”.

Partnerstwo Mary Kay z TNC i siecią NORA ukierunkowane jest na wsparcie projektów chroniących bioróżnorodność i zasoby morza. Oto kilka przykładów:

• OBSZARY PRZYWRÓCENIA SIEDLISK OSTRYG W WIELKIEJ BRYTANII:

– Blackwater, Crouch, Roach, and Colne Estuaries’ Marine Conservation Zone (MCZ)(Strefa ochrony morza przy ujściach rzek Blackwater, Crouch, Roach i Colne): ten objęty ochroną obszar morski o powierzchni 284 km2 został wyznaczony w 2013 roku zarówno dla rodzimych gatunków ostryg jak i dla zbiorników wodnych, w których przebywają. Pod względem powierzchni, jest to największy projekt ukierunkowany na przywrócenie naturalnych siedlisk zwierząt w Europie.

– The Solent (cieśnina pomiędzy Wyspą Wight a Wielką Brytanią): tamtejsza populacja ostryg była eksploatowana od czasów starożytnego Rzymu. W rzeczywistości, w latach 1972-2006, było to największe samowystarczalne łowisko ostryg w Europie. Przełowienie, choroby i drapieżniki spowodowały jednak zapaść łowiska i jego ostateczne zamknięcie w 2013 r., przy bardzo ograniczonym i okazjonalnym dostępie dla rybaków od tego momentu.

• PRZYWRACANIE POPULACJI OSTRYG W KONTYNENTALNEJ EUROPIE

– Niemieckie Morze Północne: Obszar ten jest typowy dla większości Europy, gdzie dawniej rodzime europejskie ostrygi występowały powszechnie, lecz gatunek ten zalicza się do kategorii funkcjonalnie wymarłych od połowy XX wieku. Poszczególne żywe okazy rzadko można znaleźć, a gatunek został wpisany na listę gatunków zagrożonych IUCN. Projekt ten obejmuje opracowanie i testowanie podmorskich metod długoterminowego odbudowania populacji ostryg na tym obszarze.

„Mary Kay z dumą wspiera pracę organizacji The Nature Conservancy ukierunkowanej na ponowne wprowadzenie do ekosystemu rodzimego gatunku ostrygi europejskiej w celu przywrócenia tak istotnej bioróżnorodności środowiska morskiego – powiedziała Deborah Gobbins, dyrektor ds. operacyjnych w Mary Kay. – Bogate doświadczenie The Nature Conservancy w odbudowie raf tworzonych przez ostrygi na czterech kontynentach daje nam pewność pomyślnej realizacji ich działań na rzecz rewitalizacji tych rzadkich i krytycznie zagrożonych siedlisk w europejskich morzach. W Mary Kay koncentrujemy się na pozostawieniu naszej planety w lepszym stanie niż ten, w którym ją zastaliśmy. Obejmuje to ochronę żywych istot, zarówno małych jak i dużych”.

Więcej informacji na temat zaangażowania Mary Kay w zrównoważony rozwój znajduje się na stronie marykayglobal.com/sustainability i dostępnej do pobrania globalnej strategii zrównoważonego rozwoju Mary Kay pt. „Enriching Lives Today for a Sustainable Tomorrow” (Poprawa jakości życia dzisiaj na rzecz zrównoważonego jutra).

The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest zachowanie terenów i wód, od których zależy całe życie. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzie mogli wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, chroniąc ziemie, wody i oceany na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając w 79 krajach i terytoriach, organizacja stosuje podejście oparte na współpracy, które angażuje lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia strony www.nature.org lub śledzenia profilu @nature_press na Twitterze.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 roku założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet na ich drodze do niezależności ekonomicznej poprzez edukację, mentoring, orędownictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. W przekonaniu, że poprawa jakości życia przyczyni się do bardziej zrównoważonej przyszłości, Mary Kay podejmuje współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na promowaniu doskonałości w biznesie, badaniach nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie marykayglobal.com, oraz na profilach firmy na portalach Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220519005168/en/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM