Polityka i społeczeństwo

MS: Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu (komunikat)

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś 20 maja br. wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieć łatwiejszy i szybszy dostęp do sądu.

– Reformujemy wymiar sprawiedliwości, dzięki czemu sądy będą bliżej ludzi. W realizację tej idei wpisują się takie właśnie inwestycje, jak nowy budynek Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu – powiedział podczas uroczystości wiceminister Michał Woś.

– Chcemy, by szukający sprawiedliwości mieli do czynienia z odpowiednio wyposażonym, dostępnym i przyjaznym interesantom sądem, a pracownicy wymiaru sprawiedliwości mogli liczyć na pracę w godnych warunkach – dodał.

W uroczystości wzięli także udział m.in. europoseł Beata Kempa oraz wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma. Europoseł dziękowała Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro i kierownictwu Ministerstwa za przeprowadzane reformy i inwestycje w nowoczesną infrastrukturę na potrzeby wymiaru sprawiedliwości.

Dziś Sąd Apelacyjny we Wrocławiu mieści się w dwóch budynkach. Nie ma możliwości ich przebudowy i dostosowania do potrzeb wszystkich interesantów, w tym osób niepełnosprawnych. Pracownicy sądów nie mają odpowiedniej przestrzeni, by udało się zaspokoić wszystkie potrzeby lokalowe. Rozwiąże je dopiero nowy gmach, który ma zostać ukończony w ciągu trzech lat.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ dka/ godl/


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM