Biznes i finanse

FourKites zatrudnia doświadczonego specjalistę ds. łańcucha dostaw w Europie, kładąc nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego

AMSTERDAM–(BUSINESS WIRE)– Philippe Salles został mianowany na stanowisko wiceprezesa FourKites ds. rozwiązań strategicznych (transport oceaniczny). Ma on podzielić się swoim imponującym doświadczeniem w tym obszarze działalności firmy, który notuje ogromny wzrost.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20220518005080/en/

„Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu FourKites ‒ powiedział Philippe, który zdobywał doświadczenie w CMA CGM, INTTRA oraz w firmie badawczo-konsultingowej Drewry specjalizującej się w transporcie morskim. ‒ Od dziesięcioleci widoczność jest kluczowym priorytetem dla spedytorów oceanicznych, a dzisiejsze platformy zapewniające widoczność w czasie rzeczywistym całkowicie zrewolucjonizowały zasady gry. Oprócz zapewniania wiodącej na rynku platformy opartej na uczeniu maszynowym firma FourKites ma świadomość, że mentalność i profesjonalizm są w tej branży równie ważne jak sama technologia. Musimy zapewnić spedytorom długoterminową strategiczną wizję łańcucha dostaw, aby uczynić go odpornym i otwartym na współpracę”.

Philippe to weteran branży, który bardzo dobrze rozumie aktualne problemy związane z łańcuchem dostaw. W swojej nowej roli w FourKites będzie on ściśle współpracował ze spedytorami i przewoźnikami, aby wspierać ich w procesie zarządzania zmianami niezbędnymi do poprawy widoczności w obrębie łańcucha dostaw. Ponadto, przyczyni się on do zoptymalizowania czasu, aby zapewnić wartość użytkownikom FourKites poprzez eliminowanie problemów operacyjnych i maksymalizację wydajności systemów, z których korzystają.

„Philippe posiada niezrównane doświadczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój niektórych tradycyjnych obszarów transportu oceanicznego z wykorzystaniem nowych technologii ‒ powiedział Mathew Elenjickal, założyciel i dyrektor generalny FourKites. ‒ Jego sieć kontaktów, zaufanie, jakie zaskarbił sobie w branży, oraz wiedza z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw będą nieocenione dla naszych klientów w procesie dalszego wprowadzania innowacji związanych z widocznością transportu oceanicznego”.

FourKites notuje bezprecedensowe tempo wzrostu w transporcie oceanicznym

Nominacja Sallesa jest kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju firmy FourKites, jeśli chodzi o widoczność łańcucha dostaw dla morskiego ruchu kontenerowego. FourKites śledzi obecnie 98% globalnego oceanicznego ruchu kontenerowego na ponad 270 trasach i u 120 przewoźników, obejmując swoim zasięgiem każdy port kontenerowy w Ameryce Północnej i wszystkie główne porty w Europie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma odnotowała:

  • wzrost liczby klientów korzystających z funkcji widoczności łańcucha dostaw dla przesyłek międzynarodowych aż o 79%, przy czym w samym I kw. 2022 r. odnotowano 23-procentowy wzrost;
  • wzrost wolumenu ładunków morskich śledzonych przez firmę o 215%, przy 190-procentowym wzroście wolumenu przesyłek oceanicznych w regionie EMEA;
  • wzrost liczby śledzonych portów w regionie EMEA o 16%; obecnie firma obejmuje swoim zasięgiem 239 portów w regionie i 804 porty na całym świecie.

W ostatnim kwartale firma FourKites podpisała umowy z wieloma nowymi spedytorami oceanicznymi, w tym między innymi z Cardinal Health, Arizona Tile, LyondellBasell, McCain Foods, Roehm, Rove Concepts i Yamaha Motors.

Dla przykładu, LyondellBasell jest producentem chemikaliów z pierwszej dziesiątki światowych producentów, prowadzącym działalność na całym świecie. Firma jest klientem FourKites od 2018 r., kiedy to rozpoczęła śledzenie przesyłek w ramach wszystkich rodzajów transportu w Ameryce Północnej. W oparciu o swój dotychczasowy sukces z platformą FourKites firma przedłużyła umowę z FourKites w I kw. 2022 r., obejmującą śledzenie przesyłek multimodalnych w Europie.

„Globalni spedytorzy wprost uwielbiają platformę Dynamic OceanSM firmy FourKites, ponieważ rozwiązuje ona szereg problemów związanych z transportem ‒ powiedział Philippe. ‒ Opatentowana przez firmę technologia Dynamic ETA® podaje szacunkowy czas dostawy, który jest o 20‒40% dokładniejszy niż dane generowane przez przewoźników. Jest to ważne, ponieważ błędy czasowe mogą znacznie zwiększyć koszty”.

System Dynamic Ocean firmy FourKites rozwiązuje szereg problemów związanych z żeglugą morską poprzez wdrożenie zaawansowanych funkcji zarządzania dokumentami i współpracy, zastosowanie najnowocześniejszych możliwości śledzenia dostaw w czasie rzeczywistym, w tym bardzo dokładne przewidywanie szacowanego czasu przyjazdu (ETA), oraz kompleksową multimodalną widoczność na linii od portu do drzwi klienta, z uwzględnieniem placów składowych, dzięki czemu spedytorzy mogą zidentyfikować podstawowe przyczyny wzrostu opłat i zarządzać nimi.

FourKites

FourKites® jest wiodącą platformą zapewniającą widoczność łańcucha dostaw na świecie, obejmującą swoim zasięgiem transport na place składowe, do magazynów, sklepów i wiele więcej. Śledząc ponad 2,5 mln ładunków dziennie przewożonych drogą lądową, kolejową, morską i lotniczą, w tym paczek i przesyłek kurierskich, i docierając do ponad 200 krajów, FourKites łączy dane gromadzone w czasie rzeczywistym i ogromny potencjał uczenia maszynowego w celu wsparcia firm w ich drodze do cyfryzacji całego łańcucha dostaw. Ponad 1000 najbardziej uznanych na świecie marek, w tym 9 z listy 10 największych marek pakowanych produktów konsumenckich i 18 z listy 20 największych firm oferujących produkty żywnościowe i napoje, zaufało FourKites, powierzając tej firmie transformację ich działalności i stworzenie bardziej zwinnego, wydajnego i zrównoważanego łańcucha dostaw. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://www.fourkites.com/.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220518005080/en/

Źródło: FourKites

KONTAKT:

Scott Johnston

Scott Johnston, Dyrektor działu PR na Europę

tel. +31 62 147 8442

e-mail: scott.johnston@fourkites.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM