Nauka i technologie

Konferencja prezentująca raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022”

W każdym z corocznych raportów IEO publikowane są bieżące analizy nt. rynku fotowoltaicznego w Polsce oraz możliwe perspektywy jego rozwoju. W obliczu zmian regulacyjnych i rosnących cen energii elektrycznej rok 2021 to niewątpliwie kolejny rok dużych wyzwań dla branży fotowoltaicznej. Rynek PV w raporcie został przedstawiony kompleksowo. W opracowaniu zawarte zostały aktualne statystyki dotyczące poszczególnych segmentów rynku w tym prosumentów i farm PV oraz prognozy na najbliższe lata. Raport omawia ryzyka branży a także perspektywy firm fotowoltaicznych.

O tym jak, mimo trudności, branża rozwijała się i radziła sobie z różnymi utrudnieniami na przestrzeni 10 lat, osiągając na koniec 2021 roku: moc 7,6 GW, czwarte miejsce w UE pod względem przyrostu nowych i trzecie miejsce na świecie w mocy prosumenckiej, będzie można przeczytać w najbliższym Raporcie IEO.

W programie konferencji znalazł się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli instytucji rządowych oraz czołowych firm z branży.

Źródło informacji: EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej sp. z o.o.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM