Nauka i technologie

Ruszają chińskie Międzynarodowe Targi Branży Wielkich Zbiorów Danych 2022 w sieci

GUIYANG, Chiny, 30 maja 2022 r. /PRNewswire/ — 26 maja w sieci ruszyły chińskie Międzynarodowe Targi Branży Wielkich Zbiorów Danych 2022, których inauguracja odbyła się w Guiyang, stolicy chińskiej prowincji Guizhou.

W ceremonii otwarcia wzięło udział i wygłosiło prezentacje szerokie grono znamienitych osobistości z kraju i ze świata, w tym politycy, przedsiębiorcy i naukowcy.

Tegoroczne targi, prowadzone pod obowiązującym w tym roku hasłem „chwytaj nowe szanse cyfrowe i korzystaj z cyfrowej wartości”, były blisko powiązane z obserwowaną w gospodarce cyfrowej tendencją do poszukiwania nowych możliwości zrewolucjonizowania technologii cyfrowej i transformacji przemysłowej.

Podczas jednodniowej sesji goście dyskutowali o wielu istotnych zagadnieniach, między innymi metawersum, bezpieczeństwie danych i internecie przemysłowym. Ponadto tematem przewodnim tegorocznych targów była głęboka integracja wielkich zbiorów danych z gospodarką realną, ładem społecznym, poziomem życia obywateli i rewitalizacją obszarów wiejskich. Dyskutowano też o możliwości wykorzystania danych w transformacji łańcuchów branż tradycyjnych.

Oprócz ośmiu forów uwagę zgromadzonych zwrócił Konkurs Targów Branży Wielkich Zbiorów, w którym zaprezentowano godne uwagi osiągnięcia branży wielkich zbiorów danych, rolnictwa i turystyki. W konkursie nagrodę Największe Osiągnięcie Technologiczne Targów Branży Wielkich Zbiorów Danych przyznano 55 z 437 osiągnięć naukowych i technologicznych, w tym 24 nowym produktom, 26 nowym technologiom i pięciu modelom biznesowym.

Nowe środki komunikacji wykorzystano podczas targów do stworzenia interaktywnej platformy i dostarczenia uczestnikom nowych wrażeń. Na targach wykorzystano między innymi inteligentne usługi konferencyjne, wirtualne byty i technologie transmisji z niewielkim opóźnieniem.

Współorganizatorem tegorocznych targów były: Krajowa Komisja ds. Rozwoju i Reform, Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacji, Administracja Chin ds. Cyberprzestrzeni oraz samorząd prowincji Guizhou.

W kontekście strategicznego położenia prowincji Guizhou na Międzynarodowych Targach Branży Wielkich Zbiorów Danych 2022 uwagę zwrócono również na innowacje w dziedzinie transformacji osiągnięć technologicznych, które, jak się oczekuje, umożliwią zmodernizowanie przemysłu i zbudowanie cyfrowych Chin.

Faktem jest, że w ostatnich latach prowincja Guizhou przyspieszyła tempo budowy pierwszej ogólnokrajowej kompleksowej pilotażowej strefy wielkich zbiorów danych. Przez sześć lat z rzędu stopa zwrotu z gospodarki cyfrowej w prowincji była najwyższą stopą w kraju.

Od 2015 r. odbyło się siedem sesji chińskich Międzynarodowych Targów Branży Wielkich Zbiorów Danych, pierwszych targów o zasięgu krajowym poświęconych dużym zbiorom danych. W ich ramach powstała światowej klasy platforma służąca prezentowaniu najnowszych osiągnięć, wymianie pomysłów i zachęcaniu do nawiązywania współpracy branżowej.

Źródło: The China International Big Data Industry Expo 2022 Organizing Committee

KONTAKT:
Ma Xiaochun
tel. +86-15201186913
e-mail: maxiaochun@huanqiu.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM