Biznes i finanse

MF: Ponad 316 mln zł dla samorządów z rezerwy drogowej subwencji ogólnej (komunikat)

Ministerstwo Finansów informuje:

W budżecie państwa na rok 2022 utworzona została rezerwa subwencji ogólnej.

Środki w wysokości ponad 316 mln zł przeznaczone są na dofinansowanie zadań drogowych i utrzymania przepraw promowych w samorządach.

W budżecie państwa na rok 2022 utworzona została rezerwa subwencji ogólnej w kwocie 316 260 319 zł.

Podział środków przygotowany został przez Ministra Finansów w porozumieniu z Ministrem Infrastruktury. Pozytywnie zaopiniował go Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego – upoważniony przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego

Środki rezerwy subwencji ogólnej na rok 2022 przeznaczone zostały na dofinansowanie:

1. inwestycji na drogach powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu – otrzyma je 88 jednostek samorządu terytorialnego w kwocie 271 659 503 zł,2. utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2000 pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu – otrzyma je miasto Świnoujście w kwocie 25 000 000 zł, 3. remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu w kwocie – otrzyma je 13 jednostek samorządu terytorialnego na kwotę 19 600 816 zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ lgs/


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM