Polityka i społeczeństwo

Szef MON na konsultacjach w Pradze (komunikat)

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej informuje:

3 czerwca br. (piątek) w Pradze, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej weźmie udział w międzyrządowych konsultacjach polsko-czeskich.

W czasie spotkań rządów obu państw, odbędą się rozmowy ministrów obrony Polski i Czech, których głównym tematem będzie wzmocnienie współpracy wojskowej i przemysłu zbrojeniowego. Mariusz Błaszczak i Jana Černochova omówią współdziałanie w ramach formatów międzynarodowych: Sojuszu Północnoatlantyckiego, Unii Europejskiej i Grupy Wyszehradzkiej. Tematem rozmowy będzie także sytuacja bezpieczeństwa w regionie ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia dla Ukrainy, broniącej się przed agresją rosyjską. W perspektywie zbliżającego się szczytu NATO w Madrycie ministrowie obrony omówią również Nową Koncepcję Strategiczną NATO oraz problematykę dalszej adaptacji wojskowej Sojuszu.

W trakcie spotkania w Pradze, zostanie podpisana nowa umowa o współpracy w dziedzinie obronności.

Informacji nt. udziału ministra obrony narodowej udziela Jerzy Umel, Centrum Operacyjne MON, tel. +48 722 389 595.

Więcej informacji o konsultacjach https://www.gov.pl/web/premier/zapowiedz-polsko-czeskie-konsultacje-miedzyrzadowe

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM