Biznes i finanse

Vazyme publikuje raport roczny za 2021 rok: ogłasza intensyfikację działań na rzecz innowacji technologicznych w ramach partnerstw dla lepszej przyszłości

NANJING, Chiny, 3 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ — Vazyme, czołowa chińska spółka biotechnologiczna, opublikowała ostatnio swój raport roczny za 2021 r., informując, że firma zachowała równe i stabilne tempo wzrostu przez cały miniony rok. W raporcie odnotowano dochód operacyjny w wysokości 289 mln USD, co oznacza wzrost o 19,44% rok do roku. Inwestycje spółki w działalność badawczo-rozwojową osiągnęły poziom 36 mln USD przy wzroście na poziomie 83,47% i stanowią 12,33% łącznej kwoty dochodu operacyjnego.

„Rok 2022 jest nadal pełen możliwości i wyzwań. Będziemy ciągle umacniać technologię opieki zdrowotnej w oparciu o platformę technologiczną opartą na białkach. Vazyme z oddaniem realizuje misję, której przyświeca hasło >>Nauka i technologia przyczyniają się do zdrowszego życia<< w celu skoncentrowania się na innowacjach technologicznych i nieustannego poszerzania obszarów zastosowania technologii opieki zdrowotnej w zakresie nauk przyrodniczych, biomedycyny, diagnostyki in vitro, zdrowia zwierząt i biologii syntetycznej dla zdrowia człowieka. Nie ustajemy w staraniach zmierzających do zapewnienia najwyższych standardów i jakości naszych produktów i usług dla naszych klientów i partnerów. Nasza międzynarodowa sieć biznesowa i działalność zapewniają możliwość pozostania blisko rynków lokalnych i co ważniejsze, spełnienia w możliwie najszerszym zakresie potrzeb klientów, które jeszcze nie zostały zaspokojone” – powiedział Cao Lin, prezes i założyciel Vazyme.

W tym roku firma Vazyme również obchodzi swoją dziesiątą rocznicę. Patrząc w przyszłość, spółka planuje intensyfikację prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych, nieustannie udoskonalając i przekształcając swoje podstawowe technologie i poszerzając działalność o nowe sektory. Jako jedna z nielicznych spółek biotechnologicznych skoncentrowanych na działalności B+R w Chinach, Vazyme odznacza się długofalowym zaangażowaniem w tworzenie innowacji technologicznych. Ponad 200 artykułów zostało opublikowanych przez Vazyme w czołowych czasopismach naukowych na całym świecie, w tym ponad 260 w CNS (w periodykach Cell, Nature i Science). W roku 2022 firma zatrudnia około 3000 pracowników, z czego 27% stanowią członkowie zespołów B+R.

„Jeżeli chodzi o plany na przyszłość, będziemy zgłębiać nowe obszary naszych kluczowych technologii i poszerzać naszą działalność na nowe sektory. Uważam, że zapotrzebowanie na surowce i produkty związane z testami w kierunku COVID-19 i produkty powiązane będzie nadal duże. Podczas pandemii Chiny były jednym z największych dostawców produktów do testowania w kierunku COVID-19” – stwierdził Cao Lin. Według niego oprócz działalności obejmującej testy, którą prowadzono w odpowiedzi na pandemię, opracowywane będą inne standardowe produkty do diagnostyki chorób. „Po uregulowaniu kwestii zapobiegania zachorowaniom i kontroli pandemii, pojawi się nowe zapotrzebowanie na produkty diagnostyczne. W przyszłości skoncentrujemy się na ich opracowywaniu” – dodał Cao Lin.

Vazyme jest w stanie nie tylko dostarczyć materiały i produkty do testowania w kierunku COVID-19 i produkty powiązane, lecz również zaoferować szeroki wachlarz produktów i rozwiązań stosowanych w naukach przyrodniczych uniwersytetom, laboratoriom i ośrodkom B+R, w tym odczynniki stosowane w badaniach naukowych, zestawy umożliwiające przygotowanie bibliotek NGS (sekwencjonowanie nowej generacji) i rozwiązania w zakresie diagnostyki molekularnej. Spółka dysponuje ponad 200 rodzajami enzymów rekombinacyjnych uzyskanych w ramach inżynierii genetycznej, ma 1000 rodzajów wysoce wydajnych antygenów i przeciwciał monoklonalnych oraz innych kluczowych surowców, nie wliczając ponad 600 gotowych produktów.

Zgodnie z mottem na dziesiątą rocznicę Vazyme – „Razem dla lepszej przyszłości”, celem Vazyme jest zacieśnienie współpracy z partnerami na rzecz lepszej przyszłości. W przyszłości firma Vazyme będzie dostarczać jeszcze lepsze produkty i rozwiązania, przyczyni się do poprawy skuteczności prac B+R dla partnerów, dokona większej liczby przełomowych odkryć naukowych i z zaangażowaniem będzie realizować swoją misję: „Nauka i technologia przyczyniają się do lepszego życia.”

Fotografia – https://mma.prnewswire.com/media/1830488/image_1.jpg 

Źródło: Vazyme

Źródło informacji: PR Newswire

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM