Biznes i finanse

Konferencja PSEW2022: polski wiatr to bezpieczeństwo, niezależność i tania energia

Zielona energia z wiatru to dla Polski oszczędność, niezależność energetyczna i zeroemisyjne źródło energii przyjazne dla środowiska. Farmy wiatrowe na lądzie oraz na morzu przy odpowiednich warunkach oraz wsparciu przyczynią się do zagwarantowania bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wzmocnienia polskiej gospodarki poprzez budowę nowoczesnego i silnego łańcucha dostaw. Polska musi zacząć poważnie inwestować w nowoczesne technologie zeroemisyjne, inaczej czeka nas regres gospodarczy i ogromne podwyżki cen prądu – to kluczowe tematy Konferencji PSEW2022 (13-15 czerwca), organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej w Serocku.

Konferencja PSEW to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej oraz rozwojowi rynku energii w aspekcie wdrażania i eksploatacji technologii OZE w Polsce. Wśród kluczowych tematów tegorocznej konferencji znajdą się m.in.: bezpieczeństwo energetyczne, nieuniknione zmiany klimatu i rola energetyki wiatrowej w procesie transformacji energetycznej naszego kraju. Nie zabraknie również tematu morskiej energetyki wiatrowej, która jest postrzegana jako ważny element zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski w najbliższych latach.

3-dniowa Konferencja PSEW2022 to nie tylko spora dawka wiedzy i komentarzy ekspertów z branży podczas paneli dyskusyjnych, to także warsztaty tematyczne czy premiery raportów. Cała branża wiatrowa co roku spotyka się w Serocku, by skomentować bieżącą sytuację i nakreślić ambitne plany na kolejne miesiące. Więcej informacji na stronie: www.konferencjapsew.pl

Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM