Polityka i społeczeństwo

Ministerstwo Sprawiedliwości nie akceptowało KPO w obecnej wersji (komunikat)

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Ministerstwo Sprawiedliwości nie akceptowało KPO w obecnej wersji

– Mam przed sobą dwa dokumenty. Krajowy Plan Odbudowy przyjęty w trakcie posiedzenia rządu i dokument z Komisji Europejskiej. Te dwa dokumenty już na pierwszy rzut różnią się – powiedział na dzisiejszej (14 czerwca br.) konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Dodał, że w dokumencie zawierającym Krajowy Plan Odbudowy, przyjętym przez rząd w kwietniu 2021 r. nie było mowy o nałożeniu podatków na posiadaczy samochodów z silnikiem diesla i silnikiem benzynowym. – Ma to doprowadzić do wyeliminowania tych samochodów z użytkowania i skłonienia Polaków, by przesiedli się do drogich samochodów elektrycznych – wskazał minister Zbigniew Ziobro prezentując dwa dokumenty.

Minister Sprawiedliwości zapewnił, że on i jego środowisko polityczne nie zgodzi się na obciążenie obywateli dodatkowymi ciężarami finansowymi.

– Jako rządzący nie możemy ulegać bezpardonowo forsowanej ideologii rodem z Brukseli i wspieranej przez opozycję. Musimy myśleć w kategoriach interesu zwykłych Polaków i polskich rodzin – podkreślił minister sprawiedliwości. Przypomniał, że ostrzeżenia przed szantażem ze strony Komisji Europejskiej wobec Polski nie były bezpodstawne.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta również odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego i części ministrów, którzy wskazywali, że resort sprawiedliwości nie oponował przeciw dokumentowi zawierającemu Krajowy Plan Odbudowy. – Byliśmy zdziwieni tymi słowami, bo nieprzypadkowo wskazaliśmy, że te rozwiązania nie były konsultowane. W przekazanym nam dokumencie było wiele ogólnych kwestii, do których nie było zarzutów – stwierdził wiceminister Sebastian Kaleta.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ rbk/


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM