Biznes i finanse

Ruszyła rejestracja na Open Eyes Economy Summit 2022

W poszukiwaniu wiarygodności

Najwięcej uwagi podczas OEES 2022 poświęcone zostanie wiarygodności ekonomicznej państwa, a także instytucji i przedsiębiorstw. Punktem wyjścia do wieloaspektowej dyskusji na ten temat będą wnioski z obecnie przygotowywanego raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”. Autorzy zwracają uwagę na wiele niekorzystnych zjawisk, w polskiej gospodarce, które wpłynęły na wyraźne obniżenie wskaźników wiarygodności ekonomicznej naszego kraju w ostatnim czasie. „Wiarygodność ekonomiczna państwa oddziałuje na warunki i koszty gospodarowania. Jest swoistego rodzaju dobrem publicznym, które trzeba podtrzymywać a nie niszczyć. Gdy władza publiczna traci wiarygodność ekonomiczną sięga po propagandę i przekupywanie ważnych dla interesu politycznego grup. Prowadzi to m.in. do ograniczenia zaufania do krajowego pieniądza oraz do inflacji” – wskazuje koordynator grupy pracującej nad Indeksem, prof. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP.

Wśród ścieżek tematycznych bloków FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA i MARKA – KULTURA znajdą się: prawa człowieka w biznesie, w kontekście potrzeb pracowników, jakie uwydatniła pandemia COVID-19; społeczny i instytucjonalny wymiar regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych; miasta przystosowane do potrzeb młodego pokolenia; design-thinking i „ko-kreacja” w tworzeniu usług publicznych i empatycznych organizacji; Green Deal i aspekty jego finansowania, a także konflikty, które wokół niego narastają.

Dyskutując o bieżących problemach współczesnego świata nie sposób pominąć tematu trwającej wojny w Ukrainie. Ścieżka specjalna “Open Eyes to Ukraine” poświęcona będzie najważniejszym kwestiom gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym, kierunkom rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą, a także aktualnym i przyszłym potrzebom mieszkańców Ukrainy.

Zainteresowani mogą wziąć udział w wydarzeniu zarówno stacjonarnie, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jak i przy pomocy wirtualnej platformy streamingowej Live OEES (live.oees.pl). Rejestracja odbywa się na stronie www.live.OEES.pl/bilety2022.

„Poprzednie, pandemiczne edycje nauczyły nas pokory. Ale nie tylko – nauczyły nas również wzorowej organizacji i umiejętności reagowania na różne scenariusze. Kongres już zawsze odbywać się będzie hybrydowo, ale w tym roku chcemy, aby w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie spotkało się znowu, jak przed pandemią, 3500 uczestników. Dlatego sprzedaż biletów na OEES rusza już 8 czerwca i będzie odbywać się w 3 etapach: do 21 sierpnia będą dostępne będą bilety early birds w najniższej cenie” – wskazuje dyrektor generalny Open Eyes Economy Tomasz Wojtas.

Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą także wydarzenia artystyczne Open Eyes Art Festival, które pomagają zrozumieć rolę sztuki w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Z kolei inicjatywa Open Cafe, to przestrzeń, w której goście Kongresu mogą skosztować wyjątkowych smakowitości, przeważnie lokalnych, ale niekiedy też z różnych części świata, zawsze tworzonych z poszanowaniem dla natury i człowieka, wyprodukowanych odpowiedzialnie i w ekologiczny sposób. W ubiegłych edycjach były to kawa, jabłka oraz miód, zaś w tegorocznej motywem Open Cafe będzie symboliczny chleb i zboże. Światowi ekonomiści szacują, że wskutek globalnych wydarzeń, jak rosyjska inwazja na Ukrainę czy susze we Francji, światu grozi utrata blisko 35 proc. zbóż. Ten spory deficyt tylko spotęguje problem głodu i braku dostępu do żywności.

W wydarzenie chętnie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 7. edycji dołączyły już m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ING Bank Śląski, InPost, VELUX, Fiat i LuxMed. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków. Więcej informacji o nadchodzącej edycji OEES dostępnych jest na www.kongres.oees.pl.

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit (OEES) to Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, który od 2016 r. z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury udowadnia, że biznes i gospodarka powinny opierać się na wartościach społecznych.

OEES poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W Kongresie biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, aktywiści, artyści i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Obecność na OEES to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niezwykłych osobowości i nawiązać nowe kontakty.

KONTAKT:

Rozalia Wiśniowska

e-mail: media@oees.pl

tel. +48 665 820 283

Źródło informacji: Open Eyes Economy Summit

 


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM