Biznes i finanse

EIG i Aramco zawierają porozumienie w sprawie rozszerzenia współpracy w obszarze energetyki

WASZYNGTON–(BUSINESS WIRE)– Spółka EIG, jeden z wiodących inwestorów instytucjonalnych w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym na świecie, ogłosiła dzisiaj zawarcie porozumienia („Porozumienie”) z firmą Armaco dotyczące współpracy w ramach przyszłych projektów energetycznych.

Zgodnie z postanowieniami Porozumienia strony będą poszukiwać możliwości inwestowania w projekty, które przyczyniają się do realizacji ich wspólnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym w istniejące i nowe technologie, takie jak paliwa alternatywne, wychwytywanie dwutlenku węgla, wodór i gaz ziemny, transport i magazynowanie energii.

„W związku z rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na energię EIG dąży do zrównoważenia podwójnego celu, jakim jest dekarbonizacja i niezawodność ‒ powiedział R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG. ‒ Cieszymy się, że w ramach realizacji tych wysiłków będziemy mieć możliwość współpracy z liderem branży, firmą Aramco, dążąc do dekarbonizacji sektora energetycznego. Cieszymy się, że możemy być partnerem Aramco w zakresie infrastruktury krytycznej w sektorze energetycznym i z niecierpliwością czekamy na rozwój naszego partnerstwa w kontekście przyszłej ścieżki rozwoju całej branży”.

„Porozumienie przewiduje wykonanie jednego z wielu ważnych kroków w ramach globalnych wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, a my cieszymy się z możliwości podjęcia współpracy z Aramco w celu wprowadzenia znaczących ulepszeń w dostarczaniu przystępnych cenowo i niezawodnych rozwiązań z zakresu czystej energii dla użytkowników na całym świecie” ‒ powiedziała Emily Rodgers, dyrektor ESG w EIG.

„Porozumienie jeszcze bardziej zacieśnia nasze relacje z EIG i może przyczynić się do realizacji nowych inwestycji w niskoemisyjne rozwiązania energetyczne, które zarówno wspierają wzrost gospodarczy, jak i przyczyniają się do szerszej transformacji energetycznej” ‒ powiedział Abdulaziz M. Al-Gudaimi, starszy wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Aramco.

Informacja o zawarciu Porozumienia jest następstwem pomyślnego sfinalizowania wartej 12,4 mld dolarów inwestycji w infrastrukturę, zrealizowanej w zeszłym roku przez Aramco i międzynarodowe konsorcjum kierowane przez EIG, która obejmowała dzierżawę i leasing zwrotny infrastruktury rurociągów naftowych od Aramco.

EIG

Spółka EIG jest czołowym inwestorem instytucjonalnym w globalny sektor energetyczny, który według stanu na dzień 31 grudnia 2022 r. zarządza kapitałem w wysokości 25,0 mld dolarów. EIG specjalizuje się w prywatnych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i związaną z energetyką w skali globalnej. W ciągu 40-letniej historii spółki EIG zainwestowała ona 40,1 mld dolarów w sektor energetyczny w ramach 380 projektów lub spółek w 38 krajach na sześciu kontynentach. Wśród klientów EIG znajduje się wiele czołowych systemów emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy specjalnych powstałych z darowizny, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. EIG ma siedzibę w Waszyngtonie oraz oddziały w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hong Kongu i Seulu. Więcej informacji na stronie internetowej EIG: www.eigpartners.com.

Zobacz wersję źródłową na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220615005197/en/

Źródło: EIG

KONTAKT:

Media

Sard Verbinnen & Co.

Kelly Kimberly / Brandon Messina

tel. +1 212-687-8080

e-mail: EIG-SVC@sardverb.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM