Biznes i finanse

First Derivative ogłasza otwarcie nowego oddziału w Polsce w ramach strategii globalnej ekspansji

ŁÓDŹ, Polska, 20 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ — First Derivative ogłosiła dziś otwarcie nowego oddziału w Łodzi, w odpowiedzi na znaczące zapotrzebowanie wśród klientów zarówno w regionie, jak i na arenie międzynarodowej. Otwarcie polskiego oddziału jest kolejnym działaniem w ramach ekspansji firmy po rozbudowie oddziału w Toronto w Kanadzie i ciągłym rozszerzaniu działalności oddziałów w Irlandii, w tym w Newry, Belfaście i Dublinie.

Polska jest kopalnią talentów z branży technologicznej, a Łódź posiada wyjątkowo prężne grono inżynierów oprogramowania. W miarę rozwoju działalności First Derivative zobowiązała się do zatrudnienia w Polsce ponad tysiąca wysoko wykwalifikowanych inżynierów w takich dziedzinach, jak inżynieria danych, rozwój oprogramowania, rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej i analityka. Strategia ta jest zgodna z długofalowym celem First Derivative, jakim jest zapewnienie optymalnej obsługi klientów poprzez rozwijanie centrów doskonałości na rynkach, na których umiejętności i kultura lokalnych pracowników odpowiadają wartościom i wizji firmy.

Obok istniejącej grupy talentów, First Derivative uruchomi inicjatywę szkolenia absolwentów w ramach partnerstwa z lokalnymi uczelniami, na wzór współpracy z wiodącymi instytucjami akademickimi na innych kluczowych rynkach na całym świecie. Celem jest zapewnienie najlepszej w swojej klasie wiedzy specjalistycznej z zakresu informatyki, inżynierii oprogramowania i rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej, aby wspierać klientów w realizacji najtrudniejszych wyzwań operacyjnych związanych z danymi i technologią.

Nowym oddziałem będzie kierował Szymon Kaczmarczyk. Przed dołączeniem do First Derivative Szymon pełnił funkcję kierowniczą w firmie konsultingowej GFT Group zajmującej się transformacją cyfrową. Dzięki rozległemu doświadczeniu w dziedzinie informatyki, finansów i rynków kapitałowych Szymon jest przygotowany do objęcia funkcji kierownika oddziału.

David Collins, dyrektor zarządzający First Derivative, powiedział – „Mamy ambitne plany związane z Polską, a Łódź posiada idealną lokalizację w kontekście rozszerzenia naszej obecności w branży inżynieryjnej i rozwoju naszych rozwiązań. Pod kierownictwem Szymona skoncentrujemy się na rozbudowie infrastruktury, zatrudnianiu talentów ‒ zarówno absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów ‒ oraz marketingu naszych usług. Widzimy, że Polska staje się dla nas kluczową lokalizacją, szczególnie w obszarach rozwoju oprogramowania i zarządzania cyklem życia klienta”.

Szymon Kaczmarczyk, lider krajowy, powiedział – „Otwarcie nowego oddziału w Polsce jest krokiem w kierunku realizacji długofalowej strategii First Derivative, która obejmuje rozszerzenie oferty dostosowanej do potrzeb naszych klientów. Nasz dedykowany zespół będzie w stanie zapewnić klientom rozwiązania oparte na danych, które pomogą im sprostać złożonym wyzwaniom biznesowym. Z niecierpliwością czekam na rozwój działalności i zwiększenie naszej obecności w regionie”.

First Derivative

First Derivative to firma której działalność napędzają ludzie, dane i technologie. Świadczy usługi zarządzane i konsultingowe. Do grona jej klientów należą wszystkie wiodące banki inwestycyjne na świecie. First Derivative jest częścią FD Technologies plc, grupy firm opartych na danych, które podkreślają wartości takich aspektów, jak zapewnianie wglądu (insight), obserwacja (hindsight) i prognozowanie (foresight), aby stymulować rozwój organizacji. Jako największa na świecie firma konsultingowa w dziedzinie rynków kapitałowych, First Derivative pomaga swoim klientom poruszać się w świecie cyfrowej rewolucji opartej na danych, która zarówno zakłóca, jak i przekształca sektor usług finansowych. Grupa posiada 13 oddziałów w Europie, Ameryce Północnej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Zatrudnia ponad 3 tysiące osób na całym świeci

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1842589/First_Derivative_1.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1842590/First_Derivative_Logo.jpg

Źródło: First Derivative

KONTAKT:

e-mail: skaczmarczyk@firstderivative.com

tel: +48 601 296 500

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM