Biznes i finanse

Webfleet Video najlepszym produktem flotowym wpływającym na poprawę bezpieczeństwa w plebiscycie Fleet Derby 2022

Rozwiązanie Webfleet Video od Webfleet Solutions, europejskiego lidera wśród dostawców rozwiązań telematycznych i spółki z grupy Bridgestone, zwyciężyło w plebiscycie magazynu „Fleet. Auto w firmie” – Fleet Derby 2022. Produkt uzyskał największą liczbę głosów w kategorii produkt/usługa flotowa: Technologie i systemy bezpieczeństwa, zdobywając tytuł laureata i pamiątkową statuetkę.

Webfleet Video to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które integruje nagrania z kamery samochodowej z danymi telematycznymi dotyczącymi jazdy, zapewniając pełen wgląd w okoliczności zdarzeń drogowych. Kamera CAM50 z wbudowaną technologią sztucznej inteligencji identyfikuje ryzykowne zachowania, takie jak rozproszenie uwagi kierowcy czy korzystanie z telefonu komórkowego, ostrzega kierowcę, pomagając mu uniknąć wypadków. System można dowolnie skonfigurować, dostosowując go do potrzeb kierowców i firmy w zakresie prywatności.

„Bardzo nas cieszy, że firmy i użytkownicy rozwiązań flotowych po raz kolejny docenili rozwiązania Webfleet – mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet Solutions. – Nagroda Fleet Derby dla usługi Webfleet Video to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także wskazanie znaczenia nowych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa drogowego. Bezpieczeństwo kierowcy, pojazdu i przewożonego ładunku to kluczowe czynniki sukcesu firm flotowych, które mają wpływ na ich wizerunek, ciągłość działania oraz koszty. Webfleet Video pomaga im nie tylko minimalizować skutki zdarzeń drogowych, ale proaktywnie im zapobiegać, lepiej szkolić kierowców i generować oszczędności”.

Z danych zebranych przez Webfleet w ramach „Europejskiego raportu bezpieczeństwa” wynika, że w ciągu roku pojazdy polskich firm transportowych biorą udział średnio w 1-5 kolizjach (51% wskazań). Częste są u nas także przypadki fałszywych roszczeń ubezpieczeniowych, których obawia się aż 68% menedżerów flot. Zarządzający flotami w Polsce przykładają największą wagę do kwestii bezpieczeństwa związanych ze stylem jazdy i niebezpiecznymi zachowaniami kierowców na drodze, które mają wpływ na ich biznes (80% wskazań), zbyt dużymi wydatkami na paliwo (61%) oraz wysokimi kosztami napraw i składek ubezpieczeniowych (po 53% odpowiedzi). System Webfleet Video jest odpowiedzią na te wyzwania.

Fleet Derby to ogólnopolski plebiscyt internetowy, dedykowany zarówno dostawcom rynkowym, jak i jego odbiorcom. Plebiscyt ma na celu prezentację zespołów flotowych, fleet managerów, a także promocję dostawców produktów i usług dostępnych na polskim rynku, które kształtują rynek flotowy oraz mają realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, leasingowej i flotowej. W 2022 roku odbyła się jedenasta edycja konkursu, a jego zwieńczeniem była uroczysta gala wręczenia statuetek, która odbyła się 21 czerwca 2022 r. Głosowanie w plebiscycie trwało pół roku, od stycznia do czerwca br., za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl. Organizatorem gali i plebiscytu była redakcja miesięcznika „Fleet. Auto w firmie”.

Webfleet Solutions – a Bridgestone company

Webfleet Solutions jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań telematycznych na świecie, zajmujących się zarządzaniem flotą, telematyką pojazdów i usług „connected car”. Platforma WEBFLEET jest wykorzystywana przez firmy każdej wielkości w celu zwiększenia efektywności użytkowania pojazdów, obniżenia kosztów eksploatacyjnych, bieżącego wsparcia kierowców oraz zwiększenia ogólnej wydajności floty. Webfleet Solutions świadczy usługi m. in. dla branży ubezpieczeniowej, wynajmu i leasingu, importerów samochodów oraz firm, obsługujących zarówno przedsiębiorstwa, jak i konsumentów. Z rozwiązań Webfleet Solutions korzysta ponad 50 tysięcy klientów na całym świecie. Webfleet Solutions oferuje im największą w branży sieć wsparcia oraz najszerszy zakres dedykowanych aplikacji i narzędzi integrujących. Webfleet Solutions zapewnia klientom najwyższy standard bezpieczeństwa, integralności i dostępności usług certyfikowanych zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2013 (audyt w listopadzie 2020 r.), jak również zapewnia najwyższy standard zrównoważonego rozwoju zgodnie z normą ISO/IEC 14001:2015 (audyt w listopadzie 2020 r.).

Webfleet Solutions jest częścią Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone”), spółki zależnej Bridgestone Corporation, światowego lidera w produkcji opon i wyrobów z gumy, który bazując na swoim doświadczeniu dostarcza rozwiązania dla bezpiecznej i zrównoważonej mobilności.

Więcej informacji na stronie: webfleet.com. Obserwuj nas na Twitterze: @WebfleetNews. Aby uzyskać więcej informacji na temat Bridgestone w regionie EMIA, odwiedź stronę www.bridgestone-emia.com oraz Bridgestone Newsroom.

Źródło informacji: Webfleet Solutions

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM