Biznes i finanse

Patrząc w przyszłość, Daxing zamierza stać się strefą rozwoju innowacji

PEKIN, 23 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ — Informacja z chinadaily.com.cn:

Strefa Ekonomiczna Międzynarodowego Lotniska Pekin Daxing (BDIAEZ) ogłosiła konkurs innowacyjności w celu wyłonienia miast przyszłości, jako że w ciągu najbliższych kilku dekad aspiruje do osiągnięcia statusu światowej klasy „aerotropolii” – obszaru miejskiego skupionego wokół lotniska.

Konkurs „Miasto przyszłości” Odkrywcy Światowych Innowacji rozpoczął się 27 maja i potrwa do końca sierpnia.

Jak poinformował komitet administracyjny BDIAEZ, organizator konkursu, koncentrując się na czterech głównych obszarach tematycznych: rozwój ekologiczny i niskoemisyjny, integracja kulturowa, nowoczesna konsumpcja i inteligentne technologie, przedsięwzięcie to ma na celu zgromadzenie propozycji dotyczących rozwoju miast, stymulowanie innowacji w zakresie polityki, technologii i modeli biznesowych oraz pomoc w dystrybucji i dopasowaniu zasobów.

Przykładowo, sektor zaawansowanych technologii poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, modeli i propozycji, które przyczynią się do poprawy zarządzania strefą i usługami oraz wspomogą budowę inteligentnego miasta.

Młodzi naukowcy, studenci oraz instytucje badawcze, jak również przedsiębiorstwa technologiczne i startupy z kraju i zagranicy mają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i projektów.

Zgodnie z zapewnieniami organizatorów BDIAEZ w dzielnicy Daxing w Pekinie, skupiony wokół międzynarodowego lotniska Beijing Daxing, posłuży jako strefa eksperymentalna i zapewni wsparcie dla najlepszych uczestników konkursu, przyspieszając industrializację i uruchomienie ich projektów.

Oprócz nagród będą oni rekomendowani inwestorom i otrzymają wskazówki od liderów branży i renomowanych naukowców – dodaje organizator.

Konkurs stanowi część wydarzeń organizowanych w ostatnim czasie przez BDIAEZ, który zaprasza do przedstawiania planów i projektów dotyczących rozwoju Międzynarodowego Hubu Konferencyjno-Wystawienniczego i Konsumenckiego. Projekt ma na celu promowanie działalności kongresowej i wystawienniczej, a także pobudzenie aktywności konsumpcyjnej.

Główny obszar BDIAEZ obejmuje około 150 km kwadratowych, z czego 50 km kwadratowych znajduje się w Pekinie, natomiast pozostała część w sąsiadującej z miastem prowincji Hebei. Międzynarodowe Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze i Konsumenckie będzie zlokalizowane we wschodnim obszarze części pekińskiej.

Rada Państwowa zatwierdziła utworzenie strefy ekonomicznej w 2016 r., wyznaczając strategiczne cele przekształcenia jej w obszar funkcjonalno-transportowy dla wymiany międzynarodowej, region wiodący dla krajowej technologii lotniczej oraz strefę demonstracyjną dla skoordynowanego rozwoju Pekinu, Tianjin i prowincji Hebei – podaje komitet administracyjny.

Wykorzystując lotnisko i preferencyjne polityki stref funkcjonalnych, BDIAEZ prowadzi budowę centrum, w którym gromadzone są międzynarodowe zasoby, a także stanowiące nową siłę napędową dla regionalnego wzrostu gospodarczego.

W BDIAEZ ukształtował się kompleksowy model przemysłowy, z sektorem ochrony zdrowia i życia na czele, usługami najwyższej klasy i bezpieczeństwem lotniczym jako fundamentem, a także technologiami informacyjnymi nowej generacji i zaawansowanym sprzętem o charakterze rezerwowym.

Uruchomiono sześć znaczących parków przemysłowych, w tym centrum usług innowacyjnych strefy wolnego handlu, park inteligentnej produkcji wyposażenia medycznego, inkubator biomedyczny i międzynarodowy kompleks biznesowy.

BDIAEZ jest jedynym obszarem w Pekinie, który przyjmuje korzystną politykę strefy wolnego handlu i Parku Naukowego Zhongguancun – strefy demonstracyjnej zaawansowanych technologii w stolicy, przy jednoczesnej realizacji strategii miasta w zakresie otwarcia sektora usług.

Komitet administracyjny BDIAEZ dysponuje obecnie 80 prawami administracyjnymi, z czego 49 delegowanych jest przez rząd dystryktu Daxing, a 31 przez władze miejskie.

Poczyniono wyraźne postępy w tworzeniu środowiska przyjaznego dla biznesu, usprawniono procedury zatwierdzania i zoptymalizowano usługi.

BDIAEZ zapewnia również indywidualne wsparcie dla przedsiębiorstw z trudnościami, tworząc jednocześnie platformę usług online w celu zwiększenia efektywności wydawania zezwoleń.

Według komitetu administracyjnego strefa ekonomiczna planuje podpisać 20 mega-projektów i uruchomić w tym roku realizację sześciu z nich.

Ponadto zamierza kontynuować reformy, kultywować przemysł zorientowany na eksport i pomóc w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania lotniska.

Do 2035 r. powstanie nowoczesna, inteligentna i przyjazna środowisku strefa ekonomiczna. Odegra ona kluczową rolę w promowaniu regionalnego rozwoju najwyższej jakości, zgodnie z planem rozwoju strefy.

Międzynarodowy port lotniczy Beijing Daxing ma stać się do tego czasu międzynarodowym węzłem lotniczym, z roczną przepustowością do 100 milionów pasażerów.

Rejestracja do konkursu „Miasto przyszłości” Odkrywcy Światowych Innowacji jest już otwarta.

Aby zarejestrować się, należy kliknąć na poniższy link: https://www.wenjuan.com/s/YRN32a8/

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1846197/Beijing_Daxing_International_Airport_Economic_Zone.jpg

Źródło: chinadaily.com.cn

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM