Biznes i finanse

Powiat krakowski – nowe możliwości dzięki rządowemu dofinansowaniu

PKP Cargo to miejsce, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i realizować ambicje zawodowe. Spółka oferuje szansę na rozpoczęcie kariery w ramach staży, programów stypendialnych i praktyk zawodowych, a dla najlepszych – stabilne zatrudnienie w kraju lub za granicą. Jak mówi prezes zarządu PKP Cargo S.A., Dariusz Seliga: „Cargo to przyszłość”.

Ministerstwo Infrastruktury dumnie ogłosiło otwarcie nowo rozbudowanej drogi powiatowej łączącej Przeginię i Sułoszową. Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi towarzyszyła wielka radość, gdyż inwestycja ta została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości blisko 10,2 milionów złotych.

Droga powiatowa nr 1154K została zmodernizowana, a jej trasa przebiega od 0+003,10 do 4+189,50 oraz od 0+003,60 do 0+080,40 i gwarantuje bezpieczny i szybki transport na odcinku pomiędzy Przeginią i Sułoszową.

Rozbudowa drogi powiatowej w powiecie krakowskim przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców. Otwarcie tej nowoczesnej, bezpiecznej drogi jest efektem współpracy Rządu i samorządów lokalnych. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk docenił efekty wsparcia Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, za który realizację takich zadań jest możliwa.

Zakres inwestycji obejmował kompleksową rozbudowę istniejącej drogi powiatowej klasy Z, o łącznej długości ok. 4,2 km. W ramach prac wybudowano nawierzchnię jezdni z poboczem, ścieżkę rowerową dwukierunkową, która może być wykorzystywana przez pieszych, chodnik, przejścia dla pieszych oraz przejścia z przejazdami dla rowerzystów. Ponadto, droga została wyposażona w kanalizację deszczową z odwodnieniem, a także przebudowano zjazdy i przepusty.

Gmina Sułoszowa, zlokalizowana w powiecie krakowskim, skorzystała z możliwości uzyskania dofinansowania na swoje inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łącznie w województwie małopolskim samorządy otrzymały ponad 1,2 mld zł, w tym 5,1 mln zł trafiło właśnie do Gminy Sułoszowa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 16,2 mln zł, z czego 60 proc. stanowiło dofinansowanie z RFRD.

Kolejnym przedsięwzięciem, które skorzysta z dofinansowania z RFRD, są trzy obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich – Zielonek, Brzeszcz oraz Szczurowej. Zgodnie z umowami podpisanymi w 2021 roku, na budowę tych tras przekazano 110 mln zł.

Dzięki wsparciu rządowemu jednostki samorządu terytorialnego mogą realizować zadania infrastrukturalne na swoim terenie, poprawiając komfort i bezpieczeństwo jazdy na polskich drogach.

PAP SA publicuje komunikaty bez żadnych zmian w ich treści, w takiej postaci, w jakiej zostały dostarczone przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM