Ludzie i kultura

Elton John podarował Hard Rock International unikatowy garnitur od Gucciego w zamian za swój legendarny uniform Dodgersów. Artysta wystąpił na festiwalu American Express presents BST Hyde Park

HOLLYWOOD, stan Floryda, 28 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ — W ramach legendarnego wydarzenia w historii muzyki Elton John, zdobywca wielu nagród Grammy, dodał swój kultowy garnitur Gucciego do słynnej kolekcji pamiątek Hard Rock w Hard Rock Old Park Lane, gdzie wystąpił również na kameralnym koncercie podczas festiwalu. Charakterystycznym elementem garnituru od Gucciego jest marynarka z szalowymi klapami, która została wymieniona na legendarny uniform Dodgersów – wcześniej wystawiony w Hard Rock Cafe. Garnitur był noszony podczas trasy koncertowej Farewell Yellow Brick Road Tour i obecnie dołącza do kolekcji Hard Rock liczącej ponad 86 tys. legendarnych przedmiotów związanych z muzyką i rozrywką na całym świecie.

Dodatkową niespodzianką było przekazanie przez Hard Rock 100 tys. USD na rzecz fundacji Elton John AIDS Foundation, co zbiegło się w czasie z zakończeniem obchodów 50-lecia Hard Rock International i 50-lecia albumu Eltona „Madman Across the Water”. Galerię zdjęć można obejrzeć tutaj.

Gromadzenie pamiątek Hard Rock rozpoczęło się w Old Park Lane Hard Rock London, pierwszej Hard Rock Cafe, gdzie Eric Clapton oznaczył swoje ulubione miejsce w kawiarni, wieszając na ścianie swoją gitarę. Dzisiaj, 50 lat później, Elton dodaje kolejny element do największej na świecie i najbardziej wartościowej kolekcji autentycznych pamiątek muzycznych w Hard Rock.

„Gdy Hard Rock świętuje 50-lecie istnienia, zaś Elton 50-lecie trasy koncertowej, jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczcić tę okazję, uzupełniając kolekcję o godną pamiątkę podarowaną przez artystę, z którym mieliśmy ogromną przyjemność pracować przez te wszystkie lata – powiedział Jim Allen, prezes Hard Rock International. – Kultowy strój od Gucciego, który podarował nam Elton, będzie upamiętniał te szczególne momenty, jednocześnie pozwalając Hard Rock na celebrowanie historii artystów i przekazywanie ich kolejnym pokoleniom”.

Ogromna kolekcja pamiątek Hard Rock zawiera autentyczne i jedyne w swoim rodzaju przedmioty upamiętniające wszystkie gatunki muzyki, w tym oryginalny, ręcznie napisany tekst piosenki „Imagine” Johna Lennona, dzieła współczesnych artystów, takich jak Billie Eilish i Ed Sheeran oraz inne pamiątki od Eltona Johna. Eksponaty te są odzwierciedleniem DNA marki i stanowią wyraźny element dekoracji wizualnej w każdym lokalu Hard Rock. Więcej informacji o Hard Rock International można znaleźć na stronie https://www.hardrock.com/.

Źródło: Hard Rock International

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1849250/Hard_Rock_Elton_John_AIDS_Foundation.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/753406/HRBrand_BLACK_2010_24_16_ID_314f48f4d594_Logo.jpg   

Źródło informacji: PR Newswire

 


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM