Polityka i społeczeństwo

MRiT: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przekaże 5 mln zł na szkolenia dla uchodźców z Ukrainy (komunikat)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna uruchamia specjalną rundę naboru w programie szkoleniowym. Dzięki temu firmy zatrudniające uchodźców z Ukrainy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie szkoleń, co przyczyni się do zdobywania przez nich nowych umiejętności, zawodów.

Strefa RozwoYou2 to odpowiedź na trudną sytuację obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. To kluczowa pomoc w procesie asymilacji obywateli Ukrainy dotkniętych przez wojnę, którzy chcieliby rozpocząć w Polsce nowe życie.

„Takie projekty jak Strefa RozwoYou2 to kolejny dowód na to, jak bliscy są dla Polski nasi wschodni sąsiedzi. Dla mnie, jako ministra rozwoju i technologii ważny jest też głos przedsiębiorców. Dlatego cieszę się, że dziś ogłaszamy projekt, dzięki któremu Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przekaże bony rozwojowe o łącznej wartości 5 mln zł na szkolenia dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki temu rodzimi przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowanych pracowników, a obywatele Ukrainy niezbędną im do nowej pracy wiedzę” – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rawie Mazowieckiej.

Wsparcie ŁSSE dla uchodźców z Ukrainy

W województwie Łódzkim obecnie zarejestrowanych ponad 35 tysięcy uchodźców wojennych z Ukrainy. Większość z nich to kobiety. Dzięki synergii działań Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna może połączyć firmy z potencjalnymi pracownikami, a następnie przekazać środki na ich przeszkolenie. Będzie to możliwe dzięki projektowi Strefa RozwoYou2 w ramach którego ŁSSE przekazuje bony rozwojowe o wartości 9240 zł na jednego pracownika (z 20% wkładem własnym pracodawcy) i organizację HR mixerów, spotkań podczas których przedsiębiorcy, obcokrajowcy uciekający z obszarów wojny i firmy pośredniczące będą mogły poznać swoje oferty i zaproponować zatrudnienie.

„Przedsiębiorcy z terenu województwa Łódzkiego zgłaszali potrzeby dedykowanych rozwiązań dla uchodźców, których zatrudniają, jak np.; szkolenia z języka polskiego czy specjalistyczne kursy umożliwiające szybkie wejście na rynek pracy. Jako ŁSSE dysponujemy wieloma narzędziami, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Woj. Łódzkiego wprowadziliśmy zmiany w projekcie umożliwiające przyznanie preferencyjnych warunków dla MŚP z woj. Łódzkiego którzy zatrudniają lub planują zatrudnić uchodźców” – mówił Marek Michalik, prezes zarządu ŁSSE.

W ramach dedykowanej rundy naboru na bony rozwojowe Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna da małym i średnim przedsiębiorcom z województwa łódzkiego możliwość przeszkolenia uchodźców, którzy są zatrudnieni na wszystkich rodzajach umów cywilno-prawnych bez okresu karencji 3 miesięcy. ŁSSE sfinansuje udział w szkoleniach, kursach czy innych usługach rozwojowych ze wszystkich branż znajdujących się w bazie usług rozwojowych. Dodatkową zaletą będzie pomoc tłumacza w procedurze zapisu na usługi rozwojowe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/ mmu/


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM