Biznes i finanse

Polska spółka podbijająca kosmos debiutuje na Głównym Rynku GPW

Kurs praw do akcji Creotech Instruments na otwarciu w pierwszym dniu notowań na głównym parkiecie GPW – wzrósł o 27 proc., do 127 zł. Jak podkreśliła Izabela Olszewska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, wskazuje to na duże zainteresowanie inwestorów innowacyjnym sektorem kosmicznym.

„Creotech Instruments jest pierwszą firmą na warszawskim parkiecie reprezentującą tę przyszłościową branżę. Jako znaczący producent systemów satelitarnych i nowoczesnych technologii kwantowych jest ona swoistym przedstawicielem naszego kraju w globalnym podboju przestrzeni kosmicznej” – zaznaczyła Izabela Olszewska.

Creotech Instruments S.A. od lat realizuje wiele projektów technologicznych współpracując z takimi podmiotami jak Europejska Agencja Kosmiczna czy Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN. Jako jedyna firma w Polsce osiągnęła zdolność do budowy kompletnych systemów mikrosatelitów i aktualnie realizuje projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą EagleEye, oparty na autorskiej platformie HyperSat, w ramach której opracowywany jest mikrosatelita obserwacyjny Ziemi. Jego wyniesienie na orbitę okołoziemską planowane jest na przełom 2023/2024 roku.

„Debiut na Głównym Rynku GPW to dla wszystkich członków naszego zespołu wielkie święto i powód do dumy. Stanowi on nie tylko naturalny etap w rozwoju firmy, ale również stwarza okazję do pozyskania nowych inwestorów i partnerów biznesowych” – podkreślił dr hab. Grzegorz Brona, prezes zarządu Creotech Instruments S.A.

W ubiegłym miesiącu dokonano przydziału akcji spółki, w związku z zakończoną publiczną ofertą o wartości 39,65 mln zł brutto. Tegoroczna oferta publiczna Creotech Instruments S.A. obejmowała 396.558 akcji serii I, z czego 20.710 akcji zostało objętych przez inwestorów w ramach transzy inwestorów detalicznych, natomiast 375.848 – przez inwestorów instytucjonalnych. Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy 40-procentowa stopa redukcji zapisów w transzy inwestorów detalicznych.

„Warto podkreślić, że dzisiejszy debiutant przenosi się z rynku NewConnect, który pomógł spółce dojrzeć pod względem organizacyjnym i biznesowym oraz zdobyć wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów. Wierzę, że obecność na Głównym Rynku GPW pomoże firmie Creotech Instruments zrealizować szereg ambitnych, fascynujących, międzynarodowych projektów, nad którymi aktualnie pracuje” – powiedziała Izabela Olszewska. Następnie przekazała prezesowi spółki i pozostałym członkom zarządu firmy dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującą giełdową hossę.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM