Ludzie i kultura

Legnica: Powstaje Centrum Witelona. Prace są bardzo zaawansowane

Obecnie wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. W sali głównej odrestaurowany sufit kasetonowy został odebrany przez konserwatora zabytków, podobnie jak sufit w sali konferencyjnej. Z kolei na zewnątrz obiektu prowadzone są roboty na tarasach: zewnętrznym i zewnętrznym. Zbudowano parking i ogrodzenie.  

Wcześniej m.in. na zewnątrz położona została już nowa elewacja. Wymieniono okna i   drzwi. Założono izolacje pionowe i poziome, które zabezpieczają obiekt. Położono nowy dach. Rozebrano balkoniki wewnętrzne, które zostały dobudowane po wojnie. Zbudowano betonowe szyby dla wind, wyznaczane są ciągi komunikacyjne i ewakuacyjne. Dzięki tym rozwiązaniom  Centrum będzie w pełni przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Prace prowadzi Firma Architektoniczno – Budowlana Restauracji Zabytków Architekton. Ich zakres, w ramach pierwszego etapu, obejmuje m.in.: roboty ziemne, budowlane, instalacyjne, prace adaptacyjne obiektu wraz z budową niezbędnej infrastruktury zewnętrznej (chodniki, przebudowa drogi).

– Dążymy do tego by stworzyć tutaj wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce, będące symbolem miasta. Łączące historię ze współczesnością, budujące jego tożsamość. Ale także  łączące je z parkiem – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.     

Centrum będzie służyło  nie tylko mieszkańcom Legnicy, ale także gościom z całego  regionu. Właśnie w połączeniu z urokliwym parkiem i jego atrakcjami – fontannami, palmiarnią i basenami, zachęci do spędzenia tutaj całego dnia. 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM