Biznes i finanse

SERINUS ENERGY PLC (30/2022) Odwiert Moftinu Nord-1 w Rumunii oraz działalność Spółki w Tunezji – aktualizacja informacji

Podstawa prawna: Inne uregulowania

Wobec wymogu art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej […], zważywszy, że akcje SERINUS ENERGY plc („Spółka”) są notowane na rynku AIM w Wielkiej Brytanii, Kierownictwo Spółki zawiadamia, że poza Rzeczpospolitą Polską przekazywana jest informacja dotycząca odwiertu Moftinu Nord-1 i działalności operacyjnej Spółki w Tunezji. Spółka informuje o zakończeniu prac wiertniczych na odwiercie poszukiwawczym Moftinu Nord-1 w Rumunii oraz przekazuje aktualizację informacji o działalności prowadzonej w Tunezji.

MOFTINU NORD-1

Odwiert Moftinu Nord-1 (raport bieżący nr 29/2022) został wykonany na głębokość 1.000 metrów, z zadaniem dotarcia do czterech perspektywicznych stref występowania węglowodorów. Dane z rejestrów otworowych i odczyty parametrów gazu, na który natrafiono w takcie prac, dowodzą, że mimo oznak obecności gazu w tych strefach, wielkość złóż nie jest wystarczająco duża, aby uzasadnione było przeprowadzenie programu testów i uzbrojenie odwiertu. Prace wiertnicze zrealizowano całkowicie bezwypadkowo. Aktualnie Spółka zawiesza działania na Moftinu Nord-1. Koszt wykonania odwiertu Moftinu Nord-1 wyniósł 867.000 USD.

DZIAŁALNOŚĆ W TUNEZJI – AKTUALIZACJA

Mimo wcześniejszych trudności z zakontraktowaniem wieży wiertniczej, tunezyjska państwowa spółka La Compagnie Tunisienne de Forage („CTF”) zajmująca się wykonywaniem prac wiertniczych, potwierdziła dostępność swojej wieży wiertniczej CTF-04 w celu przeprowadzenia prac rekonstrukcyjnych i montażu pompy w ramach mechanicznej eksploatacji złoża w odwiercie W-1 na polu Sabria. Oczekuje się, że wieża zostanie dostarczona na teren odwiertu W-1 oraz rozpocznie prace w IV kwartale 2022 roku. Zakłada się, że prace rekonstrukcyjne i montaż pompy zostaną zrealizowane w 60 dni licząc od momentu instalacji wieży. Zamówiona przez Spółkę analiza techniczna ocenia, że szacowany średni poziom wstępnego wydobycia brutto z odwiertu W-1 to 796 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie („boe/d”), co przekłada się na produkcję netto przypadającą na udziały operacyjne Spółki w wysokości 358 boe/d.

Niezwłocznie po ukończeniu prac rekonstrukcyjnych i montażu pompy w odwiercie Sabria W-1, wieża CTF-04 zostanie przetransportowana na odwiert Sabria N-2 w celu przeprowadzenia prac rekonstrukcyjnych i jego przezbrojenia. Odwiert ten został wykonany w 1980 r., ale uległ uszkodzeniu podczas uzbrajania i – pomimo położenia w bliskim sąsiedztwie innych otworów eksploatacyjnych – uzyskanie w nim przepływu ropy na powierzchnię okazało się niemożliwe. W ramach prac rekonstrukcyjnych odwiert zostanie przezbrojony, co powinno potrwać 30 dni. Spółka szacuje, że średni poziom wstępnego wydobycia brutto z odwiertu N-2 wyniesie 385 boe/d, z produkcją netto przypadającą na udziały Spółki w wysokości 173 boe/d.

Po pracach na odwiercie N-2 Spółka planuje przeprowadzenie – co wymaga uzyskania zgody partnera – prac rekonstrukcyjnych i instalację pompy wgłębnej w odwiercie WIN-12bis na polu Sabria w 2023 roku. Obecnie z odwiertu WIN-12bis prowadzone jest wydobycie i jest to najbardziej zasobny odwiert eksploatacyjny na polu Sabria. Wykonana przez zewnętrzną firmę analiza techniczna szacuje średni poziom wstępnego wydobycia brutto z odwiertu WIN-12bis na 1.668 boe/d, z produkcją netto przypadającą na udziały Spółki w wysokości 750 boe/d.

OŚWIADCZENIE UPRAWNIONEGO EKSPERTA

Zgodnie z Regulaminem AIM dla Spółek informacje techniczne zawarte w niniejszym komunikacie zostały zweryfikowane i zaakceptowane przez pana Stuarta Morrisona, Dyrektora Operacyjnego Serinus Energy plc. Stuart Morrison jest uprawnionym ekspertem w rozumieniu Wytycznych London Stock Exchange dla Spółek Wydobywczych, Naftowych i Gazowych [ang. London Stock Exchange’s Guidance Note for Mining and Oil and Gas Companies] i posiada kwalifikacje zawodowe i techniczne w zakresie prowadzenia działalności naftowej. Pan Morrison posiada tytuł Bachelor of Science [z wyróżnieniem I stopnia] w dziedzinie inżynierii chemicznej oraz tytuł Master of Engineering w dziedzinie inżynierii naftowej, oba uzyskane na Uniwersytecie Heriot-Watt w Edynburgu. Pan Morrison ma ponad 35-letnie doświadczenie operacyjne w przemyśle naftowym i gazowym, które zdobył piastując szereg stanowisk kierowniczych wyższego szczebla.

Załącznik do niniejszego raportu bieżącego stanowi treść oryginalnego komunikatu prasowego sporządzonego w języku angielskim, przekazywanego do publicznej wiadomości przez Spółkę w Wielkiej Brytanii oraz zamieszczanego na stronie internetowej Spółki pod adresem www.serinusenergy.com

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM