Biznes i finanse

Rajd DRAGO Entertainment na Główny Rynku GPW

Po 25 latach istnienia krakowskie studio DRAGO entertainment zadebiutowało na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie, kontynuując swoją obecność na rynku NewConnect. Po pierwszych godzinach od debiutu akcje drogo entertainment wyceniane były na 58,80 złotych, co oznacza wzrost o 3,65 proc. w stosunku do kursu otwarcia.

DRAGO entertainment to najnowszy przykład na to jak dynamicznie rozwija się polska branża gamingowa, która nie istniała jeszcze kilka dekad temu. Dziś polscy producenci są cenieni na całym świecie, a debiut DRAGO entertainment na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jest doskonałym podsumowaniem tego sukcesu.

„Od ćwierćwiecza jesteśmy nie tylko świadkami, ale także współtwórcami olbrzymiego sukcesu polskiego gamingu, a pojawienie się na Głównym Rynku GPW stanowi ukoronowanie naszych wieloletnich wysiłków i starań” – powiedziała Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

W swoim początkowym okresie działania, spółka z Krakowa skupiła się głównie na realizacji zleceń od podmiotów zewnętrznych. Jako przykład można wymienić grę RPG pt. „Otherland” opartą na cyklu powieści Tada Williamsa.

W następnym okresie, spółka skierowała swoją uwagę na tworzenie własnych produktów. ,,Time World”, gra wyprodukowana przez firmę, stała się jedną z największych pozycji na rynku gier MMORPG.

W dalszych etapach swojego rozwoju, spółka z Krakowa skierowała swoją energię ku tworzeniu własnych produktów. Jednym z nich była gra MMORPG „Time World”, która szybko stała się jedną z najpopularniejszych pozycji na rynku.

DRAGO entertainment podjęło w 2018 decyzję o rozpoczęciu tworzenia autorskich gier. Efektem tego były trzy tytuły, wśród których znalazł się „Gas Station Simulator” – prawdziwy hit, który zaskoczył wszystkich. Joanna Tynor wspominała, że koszt produkcji został zwrócony już po 90 minutach od premiery, a po 14 miesiącach sprzedano ponad milion egzemplarzy.

„Przez ponad dwa lata, od kwietnia 2021 roku, spółka dojrzewała na naszym alternatywnym rynku NewConnect, budując swoją rozpoznawalność i zdobywając zaufanie inwestorów. Dziś DRAGO entertainment dołącza do coraz liczniejszego grona innowacyjnych spółek gamingowych osiągających globalne sukcesy dzięki aktywności na Głównym Rynku” – zauważyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Koniec 2022 r. przyniósł DRAGO entertainment kapitał w wysokości ponad 5 mln zł, co odzwierciedla jej stabilną pozycję finansową i zabezpieczenie kolejnych projektów. Pierwszy z nich – „Winter Survival” – jest już w przygotowaniu do premiery. Ponadto, w studio znajduje się jeszcze jedna gra w zawieszeniu – „Red Frost” – oraz „Airport Contraband”, którą wykonuje dla nich firma Titanite Games S.A. z Krakowa.

„Nie spoczywamy na laurach i dla naszych fanów w najbliższych miesiącach przygotowujemy szereg ciekawych propozycji. Pracujemy również nad kolejnymi dodatkami i rozszerzeniami do naszych kultowych tytułów. Jest to możliwe dzięki naszemu doskonałemu zespołowi ludzi pełnych pasji i zaangażowania, z których wielu towarzyszy spółce od samego początku jej istnienia” – podkreślał Lucjan Mikociak, wiceprezes zarządu DRAGO entertainment. 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM