Nowe rozwiązanie w pierwszej kolejności zostało wykorzystane przy rozwoju sprzęgu systemu ISOF z platformą danych statystycznych API GUS. Wykorzystując jeden z udostępnionych w niej systemów, API REGON, Kontrahenci w systemie ISOF zostaną w dalszej kolejności zasileni na bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarki narodowej prowadzonym w centralnej bazie danych REGON.
Z kolei powiązanie z biblioteką Quartz, która służy do definiowania zadań i ich uruchamiania zgodnie ze zdefiniowanym kalendarzem umożliwi tworzenie harmonogramów dla zadań wykonywanych cyklicznie takich jak: pobieranie poczty z serwerów pocztowych do DMS, obsługa raportów offline o dużej złożoności, aktualizowanie danych kontrahentów i filtrów antyspamowych.
Ponadto pozwoli to na przeniesienie różnych serwisów i usług, obecnie rozwijanych w ramach systemu ISOF, na serwer aplikacyjny Tomcat i uniezależnienie ich od rozwoju własnego serwera aplikacyjnego HDB, czy kolejnych wersji systemu ISOF. Ułatwi to elastyczne dostosowywanie się do specyficznych wymagań użytkowników, jak również wprowadzi łatwość w aktualizacji serwera HDB do nowych wersji Java, czy poszczególnych funkcjonalności (np.: generowanie plików PDF) do najnowszych wersji bibliotek. Rozproszenie przetwarzania umożliwi również łatwe balansowanie obciążenia serwerów i możliwość szybkiego zwiększania ich mocy obliczeniowej.
Część powyższych procesów pojawi się jeszcze w 2022 r., a reszta w I kw. 2023.
Więcej informacji na stronie www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Źródło: pap-mediaroom.pl