Polityka i społeczeństwo

PSE wzmocnią Lubuskie. Sfinansowały siedem projektów dla mieszkańców

Kreatywność i znajomość potrzeb mieszkańców to największa przewaga lokalnych działaczy – to w ich głowach rodzą się ciekawe pomysły, które wspierają lokalne społeczności. W tej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” w Lubuskiem przyznano siedem grantów, które trafią do siedmiu gmin. Łączna wartość dofinansowania to 139 650 zł.

Projekty można było zgłosić w ośmiu kategoriach. Lubuscy laureaci postawili na rozwój wspólnej przestrzeni publicznej (2 projekty), bezpieczeństwo (2 projekty), aktywność fizyczną (2 projekty) oraz środowisko naturalne (1 projekt). 

W Lubuskiem PSE wsparły m.in. rewitalizację terenów zielonych w Krzeszycach przy ul. Parkowej, gdzie samorządowcy zamierzają stworzyć miejsce przyjazne nie tylko dla dzieci z pobliskiego przedszkola i szkoły podstawowej, ale także dla pozostałych mieszkańców. Projekt zakłada oczyszczenie terenu leśnego, a zakup i nasadzenie nowych roślin. Zaplanowano wytyczenie ścieżek spacerowych oraz stworzenie miejsca upamiętniającego zasłużonych mieszkańców Krzeszyc. 

Z kolei najmłodsi mieszkańcy Marszowa – dzięki grantowi pozyskanemu przez gminę Żary – zyskali nowe urządzenia na placu zabaw. W Złotniku na placu rekreacyjnym zainstalowano zestaw urządzeń treningowych. W Templewie, przy tamtejszej szkole podstawowej, powstało miejsce do zabawy, gdzie spędzać czas będą nie tylko najmłodsi mieszkańcy wsi.

„Projektów realizowanych dzięki programowi >>WzMOCnij swoje otoczenie<< stale przybywa, ale co roku rosną też potrzeby lokalnych społeczności i pojawiają się nowe wyzwania” – powiedział Jan Koprowski z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE.

Jak wyjaśnił w każdej edycji zwiększany jest zasięg programu PSE oraz zgłasza się coraz więcej gmin, które chcą w nim udział.

„W tym roku przekazaliśmy granty o wartości ponad 4,6 miliona złotych instytucjom, które najlepiej wiedzą, jakie inicjatywy są najbardziej potrzebne lokalnym społecznościom. Cieszymy się, że w Lubuskiem są ludzie, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Dzięki temu powstały wyjątkowe projekty, które posłużą mieszkańcom na długie lata” – przekazał przedstawiciel Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka zarządza siecią przesyłową, w której skład wchodzą umożliwiające przesył energii na duże odległości linie najwyższych napięć 400 kV oraz 220 kV, o łącznej długości ponad 15 tysięcy kilometrów oraz 110 stacji elektroenergetycznych, służących do przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej. Na terenie województwa lubuskiego PSE realizują ważne inwestycje, niezbędne do zapewnienia stabilnych i bezpiecznych dostaw energii elektrycznej dla Zachodniej Polski: budowę linii 400 kV Baczyna-Plewiska i budowę stacji 220/110 kV Żagań.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM