Biznes i finanse

Kongres Bankowości Detalicznej 2022: przyszły rok może być przełomowy dla rynku kredytów mieszkaniowych

Wśród wielu tematów poruszanych podczas 14. Edycji Kongresu Bankowości Detalicznej zorganizowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, kluczowym była kondycja polskiego rynku kredytów hipotecznych. Jak przekonywał Przemysław Szczygielski, lider zarządzania ryzykiem oraz doradztwa regulacyjnego Deloitte w Polsce, w pierwszej kolejności należy uporządkować kwestię umów zawieranych między bankami a klientami, aby ograniczyć możliwość ich kwestionowania w przyszłości.

„Na rynek kredytów hipotecznych należy patrzeć jako na produkt zapotrzebowania społecznego. Jest on niezbędny zarówno osobom fizycznym, jak i całej gospodarce, aby mogła się rozwijać. Dlatego trzeba z jednej strony konsekwentnie bronić zasady, że zawartych umów należy dotrzymywać – z drugiej zaś koncentrować się na uświadamianiu konsumentów, że decydując się na kredyt hipoteczny, muszą w pełni zdawać sobie sprawę z podejmowanego ryzyka” – tłumaczył Przemysław Szczygielski.

Jednolity wzór umowy to jedna z dziesięciu rekomendacji zmian systemowych w obszarze kredytów mieszkaniowych, zaprezentowanych podczas wydarzenia.

„Kongres Bankowości Detalicznej to doskonała okazja do podsumowania całego roku spotkań, konsultacji i pracy wszystkich uczestników rynku” – wyjaśniał Przemysław Szczygielski.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM