Biznes i finanse

PKN ORLEN SA (88/2022) ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. podpisał umowy na zakup stacji paliw na Węgrzech i Słowacji

PKN ORLEN S.A. („Spółka”, „PKN ORLEN”) informuje, że 1 grudnia 2022 roku spółka ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. („ORLEN Unipetrol”) zawarła z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company („MOL”) umowy („Umowy”), w wyniku których ORLEN Unipetrol nabędzie 100% udziałów w spółce Normbenz Magyarorság Kft z siedzibą w Budapeszcie. W wyniku zawarcia Umów ORLEN Unipetrol stanie się właścicielem 79 stacji paliw zlokalizowanych na Węgrzech.

Ponadto, na podstawie Umów odpowiednie spółki z Grupy ORLEN Unipetrol nabędą 103 kolejne stacje paliw zlokalizowane na Słowacji i Węgrzech, z czego przejęcie i rebranding 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowane do połowy 2024 roku, a 39 stacji na Słowacji do połowy 2023 roku.

Warunki Umowy są zgodne z informacjami opublikowanymi przez PKN ORLEN S.A. w raporcie bieżącym nr 2/2022 z 12 stycznia 2022 roku, w tym szacowana wartość wszystkich transakcji dotyczących nabycia przez spółki z Grupy ORLEN stacji paliw zlokalizowanych na Węgrzech i na Słowacji, która wynosi 229 mln EUR i będzie podlegała zwyczajowym korektom na dzień przejęcia.

Patrz także: raport bieżący nr 87/2022 z 30 listopada 2022 roku.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM