Polityka i społeczeństwo

27 laureatów akcji „Wygrywamy zaczyna się od WY”

Totalizator Sportowy każdego roku bije rekordy w przekazywaniu środków na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Fundusz Promocji Kultury, które wspierają sport i kulturę w Polsce. Od 1994 roku łączna kwota dopłat na obie dziedziny wyniosła już ponad 17,7 mld zł.

Akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” to kolejny projekt, jaki Totalizator Sportowy zrealizował na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i kulturalnej. Efektem trwającej od lipca kampanii Totalizatora Sportowego i konkursu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej jest dofinansowanie 27 obiektów w 16 województwach.

„Totalizator Sportowy realizuje misję pomocy dla polskiego sportu i kultury już od 66 lat. W ubiegłym roku tylko na wsparcie sportu przeznaczyliśmy ponad 911 mln złotych. Jestem pełen podziwu dla autorów projektów w ramach akcji >>Wygrywamy zaczyna się od WY<<” – stwierdził Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Jak przyznaje Anna Kukla, prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej bardzo trudno było wybrać zwycięskie projekty.

„Każdy opisywał konkretną, wymierną potrzebę lokalnej społeczności. Cieszymy się bardzo, że możemy pomagać tym, którzy na takie wsparcie zasługują” – dodała szefowa Fundacji LOTTO.

Jak przyznała z kolei Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego, „akcja przeszła najśmielsze oczekiwania” organizatorów.

„Gracze LOTTO oddali łącznie blisko 4 mln głosów, a Totalizator Sportowy wydał ponad 31 mln kodów promocyjnych. 27 laureatów otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości 3,2 mln zł. Pokazaliśmy, że wsparcie zaczyna się od nas, wygrywamy zaczyna się od WY, bo wygrywamy razem” – powiedziała Kopka-Wojciechowska.

Nabór do konkursu trwał od lipca do września 2022 r. Wpłynęło 540 wniosków od dysponentów infrastruktury z całej Polski. Każdy wniosek podlegał ocenie formalnej i merytorycznej, na podstawie której wskazano 80 projektów, na które mogli głosować gracze LOTTO. W wyniku głosowania została utworzona lista rankingowa najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji. Liczba laureatów w danym województwie zależała od liczby oddanych głosów na poszczególne projekty w danym województwie oraz od wnioskowanych wysokości kwot na dofinansowanie. Na tej podstawie Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wskazała 27 zwycięskich projektów z 16 województw.

Opowiadając o zgłoszonym projekcie, Julita Ciura z OSP Grąblewo (woj. wielkopolskie) nie kryła zadowolenia.

„Zgłosiliśmy projekt modernizacji wielofunkcyjnego boiska, które znajduje się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej, a korzystają z niego również dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież i dorośli mieszkańcy Grąblewa. Otrzymaliśmy 200 tys. złotych. Bardzo się cieszymy, że nasz projekt znalazł uznanie i wkrótce będziemy mieli nowe boisko” – powiedziała Julita Ciura.

Akcję „Wygrywamy zaczyna się od WY” dodatkowo wsparła loteria promocyjna, w której gracze przez cały miesiąc mieli możliwość wylosowania nagród poprzez zakup dowolnego produktu LOTTO za minimum złotówkę oraz oddania głosu na wybrany przez siebie obiekt sportowy lub kulturalny. Do wygrania w loterii były karty podarunkowe, piłki i koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wspiera Totalizator Sportowy w jego działaniach i bardzo spodobała mu się akcja dofinansowywania obiektów sportowych, zwłaszcza w małych miejscowościach.

„Na początku mojej kariery piłkarskiej trenowałem w różnych warunkach, czasami naprawdę trudnych. Wiem, jak ważne jest, by infrastruktura była na najwyższym poziomie. Cieszę się, że wsparcie otrzymają kolejne obiekty sportowe i kulturalne” – powiedział Robert Lewandowski.

Jak bardzo ważne dla sportowca jest stabilne finansowanie podkreślał również Dawid Tomala, złoty medalista z Igrzysk Olimpijskich w Tokio w chodzie na 50 km.

„Mam partnera, z którym się utożsamiam. Totalizator Sportowym jest największym mecenasem kultury i sportu. Czy można chcieć czegoś więcej? Cieszę się, że pracuję z ludźmi, z którymi mamy podobne poglądy na sport, żeby go wspierać i promować” – dodał mistrz olimpijski.

Pełne wyniki konkursu znajdują się na stronach www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie oraz www.gramywygrywamy.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM