Polityka i społeczeństwo

Zrównoważony rozwój w branży kolejowej? DB Cargo mówi „tak!”

W obliczu zmian klimatycznych i wyzwań gospodarczych istotne jest, by firmy w sposób świadomy i odpowiedzialny podchodziły do realizacji swoich celów biznesowych. Dzięki temu mamy szansę systemowo ograniczyć dalsze pogłębianie się kryzysu środowiskowego, którego skutki będzie odczuwało następne pokolenie.

Przykładem tego, jak realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ jest działalność Grupy DB Cargo Polska, która reprezentuje branżę kolejową. Opublikowany „Raport zrównoważonego rozwoju” opisuje, w jaki sposób firma przyczynia się do utrzymywania równowagi między prowadzonym biznesem a środowiskiem, społeczeństwem i gospodarką.

W trosce o środowisko naturalne Grupa DB Cargo Polska przeciwdziała emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz dba o ochronę bioróżnorodności, jak i o recykling i utylizację odpadów. Natomiast w wymiarze społecznym firma skupia się na realizacji działań skierowanych do pracowników, ich rodzin oraz lokalnych społeczności. Przykładem podjętych kroków jest zapewnienie równych szans awansu dla kobiet i mężczyzn w ramach wprowadzonej polityki zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. Ponadto firma inicjuje wydarzenia edukacyjne dla pracowników, których celem jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności oraz przeciwdziałanie zachowaniom dyskryminacyjnym.

Ważnym aspektem zarządzania kapitałem ludzkim jest tworzenie przyjaznej atmosfery oraz wsparcie pracowników w dalszym rozwoju zawodowym. Dlatego też firma zapewnia dofinansowanie do szkoleń i kursów oraz wprowadziła platformę edukacyjną „Świat Nauki DB”, która umożliwia dzielenie się wiedzą i doświadczeniem między pracownikami. Dzięki projektowi „Wszyscy w jednej sieci” każdy z pracowników ma dostęp do sprzętu IT i tym samym może korzystać ze wspólnych kanałów komunikacji.

Co ważne, oddziały Grupy DB Cargo znajdują się na obszarze całej Polski, dzięki czemu firma zapewnia pracę w wielu regionach na różnych stanowiskach, co pozytywnie wpływa zarówno na rozwój gospodarki, jak i lokalnej społeczności.

Dbając o zachowanie równowagi między wkładem w rozwój gospodarki a czynnikiem społecznym, firma przestrzega ogólnie przyjętych zasad etycznych oraz zapewnia stabilne zatrudnienie.

Inspirujących przykładów realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ można szukać zarówno w otoczeniu biznesowym, jak i wśród osób prywatnych. Niewątpliwie świadome zarządzanie zrównoważonym rozwojem od lat jest ważną ideą, dzięki której wspólnie możemy przyczyniać się do zapewnienia dostatniego i spokojnego życia dla nas wszystkich na zdrowej planecie. Jednak ten ambitny cel może zostać zrealizowany wyłącznie dzięki globalnym działaniom nas wszystkich. Zarówno firm, jak i osób prywatnych, które wspólnymi siłami mogą przeciwdziałać kryzysom społecznym, gospodarczym i środowiskowym.

Źródło informacji: DB Cargo


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM