Polityka i społeczeństwo

PKO BP: „Bank dobrych serc” wesprze 48 domów samotnej matki

Świąteczna akcja PKO Banku Polskiego potrwa do 31 stycznia 2023 r. Dołączyć do niej może każdy, wspierając mieszkańców 48 (na 60 ogółem) domów samotnej matki w Polsce. Specjalny telewizyjny spot będzie emitowany w dniach 19-24 grudnia. Występuje w nim zespół Małe TGD, śpiewając przebojowe „Góry do góry” w świątecznej aranżacji. 

„Dzięki akcji >>Bank Dobrych Serc<< każdy z nas może przed świętami i przez cały styczeń, w miarę swoich możliwości, realnie pomóc i tym samym dodać wiary i otuchy tym, którzy znaleźli się w życiowej niedoli. Radość i nadzieja, jaką dzięki temu podarujemy potrzebującym jest bezcenna. Zachęcam wszystkich do wsparcia, szczególnie w tym świątecznym okresie okażmy serce, liczy się każda podarowana złotówka” – przekonuje Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO BP, kierujący pracami zarządu. 

Klienci PKO Banku Polskiego mogą szybko i wygodnie wpłacić datki w aplikacji mobilnej IKO i w serwisie internetowym iPKO. W IKO trzeba wybrać z głównego menu „Więcej” i „Pomagaj z nami”, a następnie „Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego” i „Domy samotnej matki”. 

Natomiast w serwisie iPKO można skorzystać z wypełnionej formatki przelewu „Wpłacam darowiznę w iPKO”. Dzięki temu pieniądze natychmiast trafią na konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Wystarczy wpisać kwotę i potwierdzić przelew.

Osoby, które nie mają konta w PKO BP, mogą zlecić przelew z innego dowolnego banku na rachunek Fundacji PKO Banku Polskiego z tytułem „Domy samotnej matki”. Numer konta to: 66 1020 1068 0000 1902 0400 5708.

Telewizyjny spot promujący kampanię piosenką „Góry do góry” zespołu Małe TGD, będzie emitowany w tygodniu przedświątecznym (19-24 grudnia). W tym samym czasie akcja „Bank Dobrych Serc” będzie promowana również w radiu oraz w internecie (w sieci będzie kontynuowana także w styczniu). 

Domy samotnej matki, prowadzone głównie przez instytucje religijne oraz pozarządowe, oferują nieodpłatną pomoc samotnym opiekunom z dziećmi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Ośrodki zapewniają nie tylko dach nad głową, ale także pomoc materialną, psychologiczną i prawną.

Dom samotnej matki umożliwia całodobowy, okresowy pobyt, który daje schronienie kobietom w ciąży, izoluje od sprawców przemocy, a także zapobiega marginalizacji kobiety (lub mężczyzny), która często jest odrzucona przez partnera, rodzinę i środowisko.

Ośrodek zapewnia całodobowy pobyt dla mieszkańców, którzy korzystają z odrębnych pokoi do spania, jak i pomieszczeń na pobyt dzienny, a także mają dostęp do standardowych pomieszczeń typu kuchnia, łazienka, pralnia z suszarnią itp. Daje także możliwość opieki nad dzieckiem w czasie choroby opiekuna, pomaga w załatwieniu spraw osobistych, a także umożliwia korzystanie ze świadczeń zdrowotnych. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.pkobp.pl/lp/w/bank-dobrych-serc

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM