Spółka świadczy usługi dla ponad 300 największych polskich firm i instytucji z różnych branż (paliwowej, telekomunikacyjnej, finansowej), posiadając jednocześnie odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa pozwalające na realizację projektów dla służb mundurowych i strategicznych gałęzi przemysłu.
„Tym, co wyróżnia grupę Passus spośród firm integratorskich, jest doświadczenie pozyskane podczas realizacji szeregu skomplikowanych projektów dla największych firm i instytucji. Nasi inżynierowie byli zaangażowani w największe w Polsce projekty z zakresu Application and Network Performance Management oraz SIEM” – przekonują przedstawiciele wtorkowego debiutanta.
W grupie kapitałowej Passus obecne są również spółki zależne: Chaos Gears, zajmująca się technologiami cloudowymi oraz WiseNet, specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie, usługach doradczych oraz profesjonalnego wsparcia.
Firma z każdym kolejnym rokiem notuje wyraźny wzrost przychodów ze sprzedaży swoich produktów i usług. Tylko w trzecim kwartale 2022 roku zarobiła ona więcej (37,7 mln) niż w całym 2019 roku (32,1 mln zł).
Krokiem milowym w rozwoju firmy okazała się decyzja o dołączeniu do Systemu Obrotu Alternatywnego NewConnect w lipcu 2018 roku, umożliwiająca pozyskanie dodatkowego finansowania, rozwinięcie innowacyjnych technologii oraz zwiększenie transparentności i prestiżu spółki.
Na podstawie średniego kursu akcji Passus S.A. na rynku NewConnect z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o dopuszczenie na Główny Rynek GPW, wartość firmy szacowana jest na 64,4 mln złotych. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl