Biznes i finanse

Bank Gospodarstwa Krajowego z wysokim ratingiem ESG agencji Sustainable Fitch

Agencja Sustainable Fitch uzasadniła wysoki rating przyznany Bankowi Gospodarstwa Krajowego podkreślając, że jego „wkład w zrównoważony rozwój, funkcjonowanie społeczności i międzynarodową działalność biznesową stanowi kluczową część strategii banku na lata 2021-2025, która określa także zobowiązanie do zintensyfikowania wsparcia dla inwestycji finansowych w gospodarce niskowęglowej”.

„Jedną z naszych ambicji jest stymulowanie odpowiedzialnych inwestycji i promowanie inwestycji ekologicznych, które przynoszą ogromne korzyści dla środowiska i społeczności. Otrzymanie tak dobrego ratingu ESG, i to w pierwszym badaniu, pokazuje, jak dużo Bank Gospodarstwa Krajowego robi dla zrównoważonego rozwoju naszego kraju” – przyznał Radosław Kwiecień, wiceprezes zarządu, główny lider ESG w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ratingi ESG wskazują na wyniki finansowe ocenianego podmiotu, jego zaangażowanie w zrównoważony rozwój, a także integrację pod względem ochrony środowiska i uwarunkowań społecznych w działalność oraz zarządzanie bankiem.

„Bardzo dobry rating przyznany przez agencję Sustainable Fitch to dla nas duża satysfakcja, ale również mobilizacja do dalszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju. W Banku Gospodarstwa Krajowego działania z zakresu ESG są integralnym elementem strategii biznesowej na lata 2021-2025. Naszą misją jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski i nasze działania bardzo mocno się na tym koncentrują” – dodał wiceprezes BGK.

Sustainable Fitch pozytywnie oceniła pracę BGK w sferze ochrony zdrowia, mieszkalnictwie, promowaniu działalności naukowej i technicznej, a także współpracę z jednostkami samorządowymi i spółkami komunalnymi. Prace nad wdrożeniem kwestii zrównoważonego rozwoju trwały w BGK od dwóch lat. Z początkiem tego roku bank wdrożył kompleksowe zasady zarządzania ryzykiem ESG, a wraz z nimi szczegółowe rozwiązania w obszarze pozyskiwania danych niefinansowych i oceny ryzyka ESG każdego finansowania. 

Jak wyjaśnił prezes Kwiecień „BGK działa w stałym kontakcie z rynkiem”, szczególnie w trudnych czasach, najpierw pandemii COVID-19, a w ostatnim roku – wojny w Ukrainie. 

„Czas pandemii i wojny pokazał, że potrafimy odpowiednio reagować. Pomagaliśmy przedsiębiorcom, ale i sektorowi bankowemu, żeby przetrwać ten trudny okres. Mieliśmy produkty i rozwiązania, aby wszyscy dali sobie z trudnościami radę” – wyjaśnił wiceprezes BGK.

Jakie plany ma na 2023 rok Bank Gospodarstwa Krajowego? „Potrzebujemy stałej, dobrej współpracy, odpowiedniego reagowania na to, co się aktualnie dzieje. Ale chcemy też wyprzedzać pewne działania, choćby związane z odbudową Ukrainy, czy z potrzebami budowania infrastruktury pod nowe inwestycje w Polsce, rozwój mieszkalnictwa. To są te obszary potrzebne do zrównoważonego rozwoju Polski” – dodał Radosław Kwiecień. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM