Biznes i finanse

EIG wdraża plan transakcji giełdowych dotyczący Harbour Energy plc

WASZYNGTON–(BUSINESS WIRE)– EIG, wiodący inwestor instytucjonalny w globalnych sektorach energii i infrastruktury, ogłosił dzisiaj, że ustanowił wcześniej przygotowany plan transakcji giełdowych („plan transakcji giełdowych”) zezwalający na sprzedaż do 2 milionów akcji („akcje”) spółki Harbour Energy plc (HBR.L lub „spółka”) będących własnością niektórych kontrolowanych jednostek EIG. Jak ogłoszono wcześniej w dniu 8 lipca 2022 r., firma EIG zakończyła podział akcji między różnych inwestorów funduszowych EIG i powiązanych akcjonariuszy EIG. Stanowiło to zdarzenie powodujące powstanie obowiązku podatkowego dla niektórych powiązanych akcjonariuszy EIG, w rezultacie czego EIG podejmuje się sprzedaży akcji zgodnie z planem transakcji giełdowych, przede wszystkim w celu pokrycia tych obowiązków podatkowych. Plan transakcji giełdowych, który wszedł w życie 6 lutego 2023 r., pozwoli na sprzedaż akcji do dnia 9 marca 2023 r. w czasie, w którym firma EIG mogłaby w innym wypadku nie mieć takiej możliwości zgodnie z przepisami w sprawie transakcji opartych na poufnych informacjach lub ograniczeniami Harbour Energy plc dotyczącymi obrotów. Administracją planu transakcji giełdowych będzie zajmować się niezależny broker i będzie on podlegał ustanowionym w tym planie cenom, ilościom i terminom. Po zakończeniu wdrażania planu transakcji handlowych EIG pozostanie największym akcjonariuszem spółki, posiadając około 15% pozostałych akcji w ramach zarządzanych podmiotów i swojej własności.

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 22,7 mld USD na dzień 31 grudnia 2022 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 40-letniej historii firma EIG przeznaczyła 44,6 mld USD na 396 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG pod adresem www.eigpartners.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230206005675/pl/.

Źródło: EIG

KONTAKT:

Media

FGS Global

Kelly Kimberly/Brandon Messina

tel. +1 212-687-8080

e-mail: EIG@fgsglobal.com

Źródło informacji: Business Wire

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM